המהומות במצרים: רשת אל-ג'זירה נסגרה בשל סיקור אוהד של ההפגנות

השלטונות במצרים סגרו את משרדי הרשת הקטארית, שללו את תעודות העיתונאי של עובדיה וחסמה את השידור. אל-ג'זירה: קולו של העם מושתק

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
סוכנויות הידיעות

שלטונות מצרים סגרו היום (ראשון) את משרדיה של רשת אל-ג'זירה ואסרו על המשך פעילותה במדינה. שר ההסברה המצרי, אנס אל-פקי, הודיע על סגירת משרדי הרשת הקטארית בתגובה לסיקור הנרחב והאוהד של ההפגנות ברחבי המדינה. גם תעודות העיתונאי של עובדי אל-ג'זירה במצרים נשללו. במקביל, חסמה מצרים את שידורי הלוויין של התחנה.

רשת אל-ג'זירה גינתה את ההחלטה. בהודעה שמסרה ההנהלה הראשית של הרשת בדוחא נמסר כי "סגירת המשרדים נועדה להשתיק את קולות העם המצרי. בשעה של תסיסה, הכרחי שישמעו קולות כל הצדדים". עוד נמסר מהרשת כי "אנחנו מזועזעים מהתקפת שלטונות מצרים את החופש לדווח באופן עצמאי על אירועים חסרי תקדים".

אחד מעובדי אל-ג'זירה במצרים כתב היום בחשבון הטוויטר שלו כי "אנו אורזים את הציוד שלנו. בעטו אותנו מהמשרדים. אל-ג'זירה היא הרשת היחידה שנסגרה, לדברי הבחורים האלה". לאחר ניתוק שידורי הלוויין של אל-ג'זירה, הודיעה הרשת כי השלטונות המצריים ניתקו אות שידור אחד, אולם השני נותר זמין.

כ-20 אלף בני אדם התרכזו היום בכיכר תחריר, בלב הבירה המצרית, ביום השישי למחאה שסוחפת את מצרים. הצבא, שתגבר את כוחותיו במהלך הלילה, לא מתיר לכלי רכב לגשת לאזור הכיכר, אך בשעות הבוקר אפשרו החיילים להולכי הרגל לעבור ואף עודדו את המפגינים בקריאות מרמקולים. על אחד הנגמ"שים אף נתלה השלט "Fuck Mubarak". המפגינים דוחים את השינויים שביצע מובארק אתמול בממשלתו.

מצרים על סף הפיכה - סיקור מיוחד

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ