מצרים: אנשי עסקים ובכירי האליטה המצרית עזבו בעשרות מטוסים פרטיים

יומיים עמוסים בנמל התעופה בקהיר

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

(רויטרס וד-פ-א). לפחות 64 מטוסים פרטיים קטנים המריאו מאז שלשום מנמל התעופה הבינלאומי בקהיר, לוקחים עמם אנשי עסקים, דיפלומטים וחברי האליטה המצרית מחוץ לגבולות המדינה. בשבת עזבו את מצרים כמה מבכירי אנשי העסקים ב-19 מטוסים פרטיים, ואתמול המריאו 45.

המטוסים הפרטיים יצאו מטרמינל 4, אגף בלתי מסחרי של נמל התעופה. לפי הדיווחים, על המטוסים היו מצרים, אזרחי מדינות ערביות אחרות ומערביים. חלקם בעלי המטוסים, אחרים שכרו אותם.

בעבור האנשים הפשוטים, תיירים או אנשים העובדים במצרים, החלו כמה מדינות לארגן פינוי המוני.

ארה"ב וטורקיה הציעו אתמול לפנות את אזרחיהן הנמצאים במצרים ומעוניינים לעזוב אותה בטיסות מיוחדות. חברות תעופה גדולות, בהן לופטהנזה ואייר אינדיה, הודיעו כי יארגנו מטוסים נוספים לקהיר ולאלכסנדריה.

במקביל, שר החוץ של יוון אמר כי לפחות שני מטוסי קרב יווניים הועמדו בכוננות כדי לפנות אזרחים יוונים. כמה מדינות המליצו לאזרחיהן לעזוב את מצרים או להימנע מלהגיע אליה. עם זאת, רבים באתרי הנופש בסיני לא מיהרו לקצר את חופשתם. סין הזהירה את אזרחיה הנמצאים במצרים, וקראה לתיירים סינים לבקש סיוע משגרירות סין.

בינתיים החלו חברות ותאגידים פרטיים לארגן פינוי לעובדיהם במצרים. תאגיד הנפט ההולנדי "של" מתכנן לפנות כ-60 משפחות של עובדי החברה. עדי ראייה סיפרו שתאגיד הנפט האיטלקי ENI שלח אתמול שני אוטובוסים למשרדיו במטרה לפנות את העובדים ומשפחותיהם. אחד מעובדי החברה, אזרח זר, אמר שאשתו ושלושת ילדיו יעזבו את המדינה, אך הוא עצמו מתכוון להישאר.

רבים מהתיירים בסיני לא הראו עד כה סימני בהלה. ראש סוכנות התיירות הרוסית אמר כי במצרים יש כ-40 אלף תיירים רוסים ולרובם אין כוונה לקצר את חופשתם. לדבריו, "באופן כללי, המצב באתרי התיירות של מצרים נשאר רגוע. אנשים לא רוצים לוותר על הנופש שלהם".

TUI דויטשלנד, הזרוע הגרמנית של TUI, מסרה כי לא היו ביטולי חופשות לסיני. מנהל הטיולים של החברה, תומס קוק, הטיס אתמול קבוצה חדשה של תיירים לסיני, ודוברת החברה מסרה כי "מצבם של אורחינו מצוין. איש מהם לא הודיע שהוא רוצה לחזור הביתה".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ