קריאות להתפטרות ברלוסקוני בעקבות תמלילי שיחותיו עם חשוד בסרסור

בתמלילים מתפאר ברלוסקוני בבילוייו עם נשים עד אור בוקר במועדון במילאנו ומתבדח עם צעירה כי הוא ראש ממשלה "רק בזמני הפנוי"

לוגו רויטרס
רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו רויטרס
רויטרס

רומא (רויטרס). הולכים וגוברים הקולות הדורשים את התפטרות ראש ממשלת איטליה, סילוויו ברלוסקוני, לאחר שגילויים מביכים על התנהלותו וקשריו עם צעירות העלו תהיות על יכולתו למשול במדינה הנתונה במשבר כלכלי.

העיתונים באיטליה החליפו את כותרות העמוד הראשון, שבימים האחרונים עסקו בכלכלה המדשדשת במדינה, בשיחות המוקלטות בין ברלוסקוני לג'מפאולו טרנטיני, איש עסקים מבארי החשוד שסיפק לראש הממשלה זונות צמרת למסיבות שערך תמורת טובות הנאה וחוזי עבודה נדיבים. טרנטיני נעצר בחודש שעבר בחשד שסחט מברלוסקוני מאות אלפי אירו. התביעה פרסמה בסוף השבוע את תמלילי השיחות, כחלק מהצגת תוצאות החקירה נגד טרנטיני שנמשכה שנתיים. בתקשורת האיטלקית דווח כי בהקלטות 100,000 שיחות.

מאמר המערכת של "קוריירה דלה סרה" מקונן על העובדה שאיטליה "נמצאת בגבולות יכולת הסיבולת שלה", ומעלה את השאלה: "כמה זמן יהיה אפשר להמשיך כך מבלי שייגרם נזק חמור?".

העיתון פרסם כיצד מתפאר ברלוסקוני מתפאר בבילוייו רוויי השמפניה בחברת נשים, עד שעות הבוקר במועדון לילה במילאנו. באחת השיחות המוקלטות מ-1 בינואר 2009, אומר ברלוסקוני לטרנטיני כי 11 נשים עמדו בתור מחוץ לחדרו כדי לקיים עמו יחסי מין, והודה שהצליח רק "לעשות שמונה מהן, כי אי אפשר היה לעשות את כולן".

"אם יש לך בחורה אחת, שתי בחורות, שלוש בחורות, תביא אותן", מצוטט ברלוסקוני בפנייה אל איש העסקים מדרום איטליה לקראת מפגשם הבא. "ובבקשה, אל תביא גבוהות. אף אחד משנינו לא גבוה", אמר. בהקלטה אחרת שומעים אותו מתבדח עם צעירה, ואומר לה שהוא עובד כראש ממשלה "רק בזמני הפנוי".

בעקבות הגילויים הללו קראו מפלגות האופוזיציה לברלוסקוני להתפטר, בטענה שמדינה הנאבקת כדי להתגבר על משבר חובות המאיים למוטט את גוש האירו, אינה יכולה להרשות לעצמה ראש ממשלה ש"שולט רק בזמנו הפנוי".

נוסף על כך, עיתוני גרמניה היו עסוקים באחרונה בניסיון לפענח את דבריו של ברלוסקוני על קנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל. "האם ברלוסקוני העליב את הקנצלרית שלנו?", שאל "בילד", היומון הפופולרי ביותר בגרמניה, בכותרת הראשית שלו, שעה שראש הממשלה האיטלקי התייחס בהקלטות בבוטות ובזלזול לישבנה של הקנצלרית.

מנהיגים באופוזיציה דרשו גם לפתוח בחקירה כדי לברר אם מטוס של הממשלה הטיס נערות ליווי צעירות למסיבות של ברלוסקוני. "קוריירה דלה סרה" ציטט את דברי ברלוסקוני, שאמר לטרנטיני בטלפון, כי עליו לבוא בערב למילנו, מאחר שהמטוס הממשלתי יהיה זמין רק בערב. טרנטיני שאל לכאורה את ברלוסקוני אם הוא וכמה מהבחורות יוכלו לטוס אתו מרומא למילנו, וראש הממשלה ענה "כן".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ