בתוך 12 שנים הצליחה סין לצמצם את תמותת התינוקות בשני שלישים

עידוד הילודה בבתי חולים הוביל לשיפור ניכר בסיכויי ההישרדות של התינוקות, יחד עם זאת, אחוזי התמותה בפריפריה גבוהים מבערים הגדולות

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

סין הצליחה לצמצם את שיעור תמותת התינוקות במדינה כמעט בשני שלישים בתוך 12 שנה, כך עולה ממחקר שנערך בין השנים 1996-2008, שהתפרסם ביום שישי בגארדיאן. זאת, על-ידי עידוד יולדות ללדת בבתי החולים במדינה. בשנת 1996 עמד שיעור תמותת התינוקות על 24.7 לכל 1,000 לידות, ואילו ב-2008 הוא ירד ל-9.3 מיתות. בתחילת התקופה הנסקרת ילדו רק מחצית מהנשים בבתי החולים, ואילו בסופה עשו כן כמעט כל הנשים שאינן מתגוררות באזורים הכפריים הנידחים.

המחקר, שבראשו עמדו שינג לינפנג ויאן גואו מאוניברסיטת פקינג, ואשר פורסם בכתב העת הרפואי לנצט, התבסס על נתונים שנאספו ב-37 אזורים עירוניים ו-79 מחוזות כפריים.

"הירידה במרבית האזורים מדהימה", אמרה קארין רונסמנס מבית הספר להיגיינה ולרפואה טרופית בלונדון, שהשתתפה במחקר. "יש לשבח את ממשלת סין על מאמציה לצמצם את שיעור תמותת הילודים והיולדות". רונסמנס הוסיפה כי הירידה בתמותה התאפשרה הודות לשילוב של מספר גורמים, ביניהם שיפור רמת בתי החולים, הדרכת המטפלים כך שיוכלו להעניק טיפול טוב יותר, ותוכנית ביטוח המעודדת יולדות ללדת בבתי חולים.

הסיניות למדו: עדיף ללדת בבית החוליםצילום: דרימסטיים

המחקר גם מלמד ששיעור תמותת התינוקות באזורי כפר עניים גדול פי ארבעה מזה שנרשם
באזורים עירוניים עשירים יותר, עובדה המצביעה ככל הנראה על רמת שירותים רפואיים נמוכה יותר באזורים הכפריים. "שיעור תמותת התינוקות שנולדים בבתי חולים בסין האורבנית הוא נמוך ביותר, ועומד על 5 מקרים מתוך 1,000 לידות, דומה לשיעור התמותה בבריטניה, העומד על 3 או 4 מתוך 1,000 לידות", מציינת רונסמנס.

פו ויי, בכירה במשרד הבריאות של סין, מברכת על הירידה החדה בתמותת התינוקות, אך
מציינת שמומי לידה מהווים עדיין בעיה של ממש בסין: 5% מהתינוקות שבאים לעולם במדינה לוקים בהם, לעומת 0.68% בלבד בארה"ב.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ