דיווח בתימן: הנשיא שב לאחר 3 חודשים

הטלוויזיה דיווחה כי סאלח חזר מהטיפול הרפואי בסעודיה אך לא הקרינה תמונות עדכניות שלו. הקרבות במדינה בין נאמני הנשיא והאופוזיציה נמשכים

די-פי-איי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
די-פי-איי

נשיא תימן, עלי עבדאללה סאלח, שב היום (שישי) לארצו לאחר שהות בת שלושה חודשים בסעודיה, בה קיבל טיפל רפואי בעקבות ניסיון התנקשות בו בבירה צנעא; כך דיווחה הטלוויזיה התימנית. גם לאחר הדיווחים על חזרתו של הנשיא לתימן, נשמעו הלילה קולות ירי והפגזות ברחבי הבירה. לפחות אדם אחד נהרג. סאלח עצמו קרא להפסקת הקרבות במדינה. "הפתרון הוא לא ברובים ואקדחים, הוא בדיאלוג ובעצירת שפיכות הדמים", אמר.

מיד לאחר שהוחש לטיפול רפואי בסעודיה, סאלח ונאמניו התעקשו שהוא ישוב לתימן, אך גם גורמים בכירים במדינה העריכו שימי שלטונו קרובים לסיום. הדיווחים על שובו התקבלו בהפתעה ברחבי תימן, והטלוויזיה שידרה שירים פטריוטים אולם לא הקרינה תמונות עדכניות של סאלח.

שר ההסברה התימני, עבדו אל ג'נאדי, אמר בראיון לרשת אל ערביה כי לנשיא אין כל כוונה להתפטר מתפקידו. "הדיבורים על התפטרות אפשרית היא שמועה שנוצרה בידי האופוזיציה שמעוניינת לפתור את המשבר בדרך שתשרת אותה".

המחאה נגד שלטונו בן 33 השנים של הנשיא פרצה בפברואר, והמהומות שפרצו ברחבי הארץ התגברו עם עזיבתו של הנשיא לסעודיה. המוחים קיוו שהנשיא ייאלץ להתפטר מתפקידו, וארצות הברית וסעודיה אף דחקו בו להעביר את סמכויותיו. בקרבות שהתחדשו באחרונה בין אנשי האופוזיציה ונאמני סאלח נהרגו עד כה 100 בני אדם, מרביתם מפגינים בצנעא.


תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ