תמו הספקולציות: פוטין הכריז רשמית כי יתמודד מחדש על נשיאות רוסיה

מי שהחזיק ב-8 שנות כהונתו בכוח אבסולוטי, אולץ לפני 3 שנים "לפרוש" לתפקיד רה"מ. הנשיא מדוודב שמר בינתיים על כסאו, והצהיר היום כי יתמוך בו

לוגו אי-פי
אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו אי-פי
אי-פי

נשיא רוסיה,דימיטרי מדוודב, הביע היום (שבת) את תמיכתו בוולדימיר פוטין, ראש ממשלת רוסיה, כמועמד לנשיאות בשנת 2012. פוטין כיהן כנשיא רוסיה לפני שמדוודב נבחר ב-2008, ודבריו של יורשו סוללים את הדרך לנצחונו ולחזרתו לכס הנשיא.

מדוודב אמר את הדברים בפני קונגרס "רוסיה המאוחדת", המפלגה הדומיננטית בפוליטיקה הרוסית. אחריו עלה לבימת הנאומים פוטין, ודיבר ארוכות על שורה של שינויים שחיוניים בעבור רוסיה.

פוטין הפתיע ואמר כי יש לקדם רפורמה המציעה להגדיל את המס המוטל על עשירי רוסיה, ולטענתו עליהם לשלם יותר מאזרחים רגילים. הצעה זו מעידה על ניתוק גובר בינו ובין העשירים - פוטין היה זה שהוביל את המהלך ההפוך, להטיל מס אחיד, במהלך כהונותיו בשנים 2000-2008.

5 מתוך 5 |
פוטין ומדוודב
1 מתוך 5 |
פוטין ומדוודב
2 מתוך 5 |
פוטין ומדוודב

פוטין מונה לתפקיד ראש הממשלה לאחר שתי כהונות רצופות כנשיא. על תפקיד זה נאלץ לוותר בכפוף לחוק הרוסי המגביל את משך הכהונה. מדוודב נתפס מאז מינויו לנשיא כעושה דברו של פוטין. הוא ניסה לסגל לעצמו תדמית של רפורמטור והתכוון להוביל שינוי במערכת בתי המשפט של רוסיה הידועה לשמצה ולהילחם בשחיתות, אך יוזמותיו לא התממשו. מדוודב אמר בנאומו היום כי ימשיך לנסות ולקדם את יוזמותיו וכי הוא מתכוון להמשיך ולכהן בממשלה לאחר הבחירות שמועדן טרם נקבע.

בהתאם לשינויים בחוקה הרוסית, כהונת הנשיא החל מ-2012 תארך שש שנים, שינוי שצפוי להעניק כוח רב לפוטין אם יבחר. פוטין, שבנה את כוחו הפוליטי והפופולאריות שלו על גב הצמיחה הכלכלית, הבטיח בקונגרס כי המשכורות והפנסיות ימשיכו לגדול. כמו כן הבטיח שיגדיל את תקציבי החינוך, הביטוח הרפואי והדיור. עם זאת הזהיר פוטין כי ייתכן שהממשלה תידרש לנקוט צעדים לא פופולאריים כדי להתמודד עם המשבר הכלכלי העולמי.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ