האם כריס כריסטי יציל את הרפובליקנים?

המועמד הנוכחי לראשות המפלגה, ריק פרי, מאבד גובה והבכירים דוחקים במושל ניו ג'רזי להצטרף למרוץ

שלמה שמיר
ניו יורק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שלמה שמיר
ניו יורק

מושל מדינת ניו ג'רזי, כריס כריסטי, שוקל להיענות ל"דין התנועה" ולהתמודד על ראשות המפלגה הרפובליקנית ועל הזכות להיות מועמדה לנשיאות.

כריסטי, פוליטיקאי קשוח ומושל נמרץ ומוערך, דחה עד כה פניות של בכירים במפלגה הרפובליקנית להצטרף למרוץ הצפוף של הטוענים למועמדות הרפובליקנית לנשיאות 2012. הדיווחים כי מושל טקסס, המועמד ריק פרי, מאבד גובה וכי ההתלהבות שעורר סביבו בעת שהצטרף למרוץ החלה להתפוגג, הגבירו את הלחצים על כריס כריסטי להצטרף למרוץ.

אתר החדשות "ניוזמאקס", המקורב להנהגה הרפובליקנית, דיווח היום (שבת) כי הלחצים על מושל ניו ג'רזי להציג את מועמדותו, מופעלים במיוחד מצדם של תורמים גדולים ומרכזיים למערכת הבחירות של המפלגה. מתברר כי תורמים משמעותיים לקופת המפלגה מתייחסים באדישות מוצהרת למרוץ הנוכחי ואינם מגלים נכונות לתרום.

כריס כריסטי אמר לבכירים במפלגה כי בתוך שבועיים יודיע על החלטתו הסופית אם להצהיר על מועמדותו. ביום חמישי שעבר התקיים באורלנדו העימות הטלוויזיוני השלישי בין המועמדים הרפובליקנים. על פי הדיווחים באמצעי התקשורת האמריקאים, עולה כי עם כל עימות שמתקיים המתמודדים נראים פחות משכנעים, ונחשפת יותר ויותר תדמיתם כפוליטיקאים בינוניים וחסרי השראה.

מי שיצא חבוט ופגוע מהעימות האחרון הוא מושל טקסס ריק פרי. המועמד שזינק למרוץ לפני חודש, כבש בסערה את קידמת הזירה המפלגתית וגרף את שיעורי התמיכה הגדולים, הצטייר בעימות האחרון כפוליטיקאי חמקמק, בלתי ממוקד, שאיננו שולט בחומר והססני בתשובותיו.

"השורה הראשונה בהספד על קמפיין הבחירות של ריק פרי נכתבה בליל חמישי שעבר", כתב הפרשן של אתר 'פוליטיקו'. לעומת זאת, יריבו המרכזי של פרי, מיט רומני, בלט בעימות כמועמד ממושמע ומהוקצע שהשיב תשובות ענייניות.

כריס כריסטי, שהגיב על העימות האחרון בנאום בפני סטודנטים בניו ג'רזי אמר כי "המועמדים (הרפובליקנים) הנוכחים אינם עונים על דרישת ותיאבון העם למנהיגות אמיתית. אני חושב שהעם צמא למשהו שונה, ורוצה במישהו שיאמר להם, הנה כך אני אטפל במשברים של היום".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ