בנאום ראשון מאז חזרתו לתימן, הנשיא שב לסורו

עלי עבדאללה סלאח ממשיך להיאחז בכיסא. "מחויב להעברת השלטון בדרכי שלום", אמר בנאום טלוויזיוני, אך לא התחייב לעשות זאת בזמן הקרוב

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים2
סוכנויות הידיעות

נשיא תימן עלי עבדאללה סאלח, שחזר שלשום למדינתו לאחר שלושה חודשים בהם שהה בסעודיה, נשא היום (ראשון) נאום טלוויזיוני, בו עדיין לא התחייב לפנות את כסאו. בנאום קרא סאלח להקדמת הבחירות ואמר שהוא "מחויב להעברת השלטון כדי לסיים את שפיכות הדמים במדינה". פעמים רבות בעבר הבטיח הנשיא להעביר את שלטונו בצורה דמוקרטית, אך לא נקט צעדים מעשיים למימוש הבטחתו, והמתנגדים לשלטונו מתקשים להאמין לו גם הפעם. מאז המהומות שפרצו במדינה בפברואר כנגד שלטונו של סאלח, נהרגו 650 בני אדם.

"בואו נלך כולנו לדיאלוג, הבנה וחילוף השלטון בדרכי שלום בבחירות", אמר סאלח בהודעה הטלוויזיונית, לציון 49 שנה ל"מהפכת ה-26 בפסטמבר", בה הוכרזה תימן כרפובליקה. סאלח גם הודה לארה"ב ולסעודיה על התמיכה ושיתוף הפעולה עם תימן במאבק נגד "גורמים טרוריסטיים". הוא כמובן לא שכח להכריז על המפגינים נגדו כפושעים וטרוריסטים שתומכים באל-קאעדה.

סאלח שב ביום שישי לארצו לאחר שהות בת שלושה חודשים בסעודיה, בה קיבל טיפל רפואי בעקבות ניסיון התנקשות בו בבירה צנעא. גם לאחר הדיווחים על חזרתו של הנשיא לתימן, נשמעו בסוף השבוע קולות ירי והפגזות ברחבי הבירה, ולפחות אדם אחד נהרג. סאלח עצמו קרא להפסקת הקרבות במדינה. "הפתרון הוא לא ברובים ואקדחים, הוא בדיאלוג ובעצירת שפיכות הדמים", אמר.

נשיא תימן בנאומו הטלוויזיוני, היום

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ