בברצלונה צעקו את ה"אולה" האחרון בקורידה. צפו בתמונות

מאבק ארוך שנים של ארגוני זכויות בעלי חיים נשא פרי ובקטלוניה הוציאו את הספורט, או "האמנות" כפי שהמעריצים מעדיפים לכנותו, מחוץ לחוק

רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים7
רויטרס

בברצלונה יצטרכו להסתפק מעתה בקריאות "אולה" רק בקמפ-נואו, אצטדיונה של קבוצת הכדורגל המקומית, זאת לאחר שאתמול בערב (ראשון) נערכה מלחמת השוורים האחרונה בקורידה בעיר, לעיני 20 אלף צופים.

בינואר הקרוב ייצאו התחרויות מחוץ לחוק במחוז קטלוניה ואתמול חזרו הקרבות באופן חד פעמי לבירה ברצלונה, באירוע שהיה למלחמת השוורים האחרונה במחוז. המהלך ההיסטורי התאפשר לאחר מאבק ארוך שנים של ארגוני בעלי חיים, שטענו להתעללות ואכזריות כלפי השוורים. המאבק נשא פרי, והפרלמנט המקומי הוציא את התחרויות מחוץ לחוק.

העיר ברצלונה הכריזה כי היא מתנגדת למלחמות שוורים כבר ב-2004 ובעקבותיה הלכו עשרות ערים במחוז קטלוניה. בשנה שעברה אסר הפרלמנט של המחוז על קיום המלחמות באזור כולו החל מהשנה הבאה.

תומכי הענף עדיין משוכנעים כי זהו אינו סוף פסוק, ומאמינים שיש סיכוי שיצליחו להחזיר את הספורט למחוז קטלוניה, האזור היחיד בספרד שנקט בצעד לאיסור על קיום הספורט, או האמנות, כפי שהמעריצים מעדיפים לכנותו.

7 מתוך 7 |
1 מתוך 7 |
2 מתוך 7 |

"אני חושב שהפוליטיקאים ישקלו שוב את המהלך ויחליטו נגד. השבח לאל, בקטלוניה יש הרבה מלחמות שוורים והרבה אוהדים, כך שמדינה דמוקרטית צריכה לאשר להם לעסוק ולצפות במה שהם אוהבים", אמר לרויטרס מיוזס פראילה בן 64, מגדל חווה המספקת שוורים לתחרויות.

גם היום, כמה עשורים אחרי תקופת תור הזהב של מלחמות השוורים בספרד, מגלגלת התעשייה כ-3.5 מיליארד דולר בשנה ומספקת מקום עבודה לכמעט רבע מיליון בני אדם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ