הנשיא אובמה פרסם ברכה לרגל ראש השנה: ארה"ב תמשיך לעמוד לצד ישראל

אובמה אמר בברכתו שיש להמשיך לעבוד קשה להשיג שלום, כפי שמלמדת המסורת היהודית. סקר חדש מראה על ירידה בתמיכה בנשיא בקרב יהודים

נטשה מוזגוביה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נטשה מוזגוביה

נשיא ארה"ב ברק אובמה פרסם גם השנה ברכת וידאו מוקלטת לרגל ראש השנה. בדומה לנאום שנשא בעצרת האו"ם, שם הדגיש שלהשיג שלום זו "עבודה קשה", גם הברכה הקצרה הזו נשאה מסר של ענווה.

"כפי שהמסורת היהודית מלמדת אותנו, אולי לא נשלים את העבודה, אך אסור שזה ימנע מאתנו לנסות", אמר. "ברוח זו מישל ואני מאחלים לכם, למשפחותיכם וכל מי שחוגג את ראש השנה שנה מתוקה המלאה בבריאות, אושר ושלום".‬

אובמה הזכיר גם את הקשיים של שנה שעברה. "יותר מדי חברים ושכנים שלנו ממשיכים להיאבק בעקבות המיתון הכלכלי הנוראי. ומעבר לגבולות שלנו, בעלות הברית הקרובות שלנו, כולל מדינת ישראל, מתמודדות עם חוסר הוודאות של עידן בלתי צפוי".

הממשל שלו, הבטיח אובמה, עושה כל מה שביכולתו לקדם שלום ובטחון ברחבי העולם, כולל אישור מחדש של המחויבות למדינת ישראל. "אנו לא יודעים מה תביא השנה החדשה, אך יודעים שארה"ב תמשיך לעמוד לצדה של ישראל, כי הקשר בינינו בלתי ניתן לערעור"

סקר דעת קהל שפורסם אתמול (שני) הצביע כי שיעור שביעות הרצון מתפקודו של ברק אובמה בקרב יהודים קטן מהיקף הבלתי מרוצים. לטענת הוועד היהודי האמריקאי, שערך את הסקר, הסיבה לכך היא "אכזבה מאופן טיפולו של הנשיא אובמה במשבר הכלכלי והיחסים בין ישראל לארה"ב". עם זאת מהנתונים בסקר עולה כי אם הבחירות לנשיאות היו מתקיימות היום, הנשיא אובמה היה מוביל מול כל מועמד יריב רפובליקאי ברוב משמעותי בקרב מצביעים יהודים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ