הסוף המר (לרוב) של החיות הכוכבניות מגרמניה

היידי שזכתה ל-330 אלף מעריצים בפייסבוק, עברה לעולם שכולו טוב בגיל שלוש וחצי. "היא עצמה את עיניה לנצח"

רויטרס
רויטרס

היידי - נקבת האופוסום הפוזלת ששיגעה את גרמניה, החזירה את נשמתה לבוראה בגיל שלוש וחצי. כך נמסר מגן החיות בלייפציג שהחזיק ביונקת-הסלבריטי, שזכתה ל-330 אלף לייקים בפייסבוק.

החיה התפרסמה לראשונה, כאשר תמונתה התפרסמה בחודש דצמבר האחרון בעיתון הגרמני "בילד". כעת, פחות משנה מאוחר יותר, נכתב באתר האינטרנט של גן החיות: "היידי נקבת האופוסום הפוזלת עצמה את עיניה לנצח".

על פי ההודעה, היידי לא התנועעה וסבלה במשך שבועות. הכאבים התגברו בימים האחרונים, למרות התרופות שניתנו לה. "עשינו כל דבר אפשרי כדי למצוא את הסיבה לכך שאינה מתנועעת", אמר מנהל גן החיות. הוחלט שמצבה הורע בשל גילה המתקדם, והיא הומתה כדי לגאול אותה מיסוריה.

היידי היתה החיה הגרמנית הרביעית שזכתה לתהילת עולם בשנים האחרונות. בהתחלה זה היה קנוט, דוב הקוטב המתוק. אחריו תפס פול התמנון, האורקל של המונדיאל, את אור הזרקורים. לא מזמן היתה זו איבון, הפרה המורדת, שתפסה את תשומת הלב העולמית.

מדובר בחיה מסוג אופוסום וירג'יניה - אחד היונקים העתיקים והפרימיטיביים ביותר בצפון אמריקה. החיה עברה שינויים אבולוציונים מעטים מאוד ביחס לאבות אבותיה שחיו לפני 70 מיליון שנה. מלבד זאת, היא גם חיית הכיס היחידה הקיימת בצפון אמריקה. האופוסום זכה לפרסום בביטוי "לשחק אופוסום" - מפני שהיא נוהגת להגיב לאיומים בהתחזות למתה.

אנשי גן החיות העריכו שהפזילה של היידי נגרמה בשל בעיית תזונה ממנסה סבלה בצעירותה. עיניה אולי נראות מאוד פוזלות, אבל הדבר לא הפריע לה לנוע. לדברי גן החיות מלבדן היא היתה נקבת אופוסום רגילה לחלוטין.

5 מתוך 5 |
איבון הפרה
1 מתוך 5 |
הארנב טיל
2 מתוך 5 |
הדב קנוט

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ