ניו יורק טיימס

משטרת וושינגטון הודיעה אתמול (חמישי) שהיא חוקרת את אתר החדשות הסאטיריות The Onion כי דיווח בטוויטר על יריות ובני ערובה בבניין הקונגרס האמריקאי. החל משעה 10:33 בבוקר אתמול (שעון ארה"ב), חשבון הטוויטר של The Onion החל לפרסם מסרים בדויים, שהראשון בהם היה: "עדים מדווחים על צעקות וקולות ירי בתוך בניין הקונגרס".

עשר דקות מאוחר יותר, פורסם בטוויטר של האתר כי : "בניין הקונגרס פונה. 12 ילדים נלקחו בני ערובה בידי חברי קונגרס חמושים". כל המסרים התייחסו למאמר סאטירי ותמונה שעברה טיפול בפוטושופ שהופיעו באתר החדשות הסאטיריות ותיארו משבר בני ערובה בדוי.

בתמונה נראה יו"ר בית הנבחרים, ג'ון ביינר הרפובליקאי, מכוון אקדח לראשה של ילדה קטנה. "מנופפים אקדחים ורובי ציד, חברי הקונגרס ה-112 של ארה"ב לקחו כיתת ילדים שביקרו במקום בני ערובה. הם התבצרו בבניין ודורשים 12 מיליארד דולר במזומן".

הידיעה באתר The Onion

הודעות הטוויטר של The Onion התפרסמו ביום שבו כותרות העיתונים האמיתיים היו מלאות בדיווחים על אדם שנעצר במסצ'וסטס בחשד שתכנן לפוצץ את הקונגרס האמריקאי והפנטגון. הודעות הטוויטר, שנפוצו במהירות רבה ברשת, גרמו למשטרת וושינגטון לפרסם הודעה המכריזה כי מדובר בבדיה: "הודעות הטוויטר מדווחות מידע שקרי על המצב בקונגרס האמריקאי. הכל כרגיל בקונגרס. אין שום אמת בדיווחים אלה".

ברשת נפוצו תגובות שונות להודעות הטוויטר של The Onion, ורבים לא מצאו את היוזמה משעשעת. "@the onion, אתם מבינים שזה בכלל לא מצחיק, נכון? בבקשה תפסיקו עם זה", כתב בטוויטר מארק אולוויק מסיאטל. "מעניין איך תושבי ניו יורק היו מרגישים אם @the onion היו מפרסמים בדיחה דומה על התקפה בוול סטריט", כתב אנדי קארווין, בכיר בשירות הרדיו הציבורי האמריקאי.

בעקבות השערות שהאקרים השתלטו על חשבון הטוויטר של The Onion, דוברת האתר פרסמה הכחשה ואמרה שהאתר לא נפרץ. היא סירבה להסביר את ההחלטה לדווח על משבר בני ערובה בקונגרס האמריקאי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ