צבא סוריה מנהל קרבות עם חיילים שערקו; עשרות אלפים יצאו להפגין

בעימותים שהתפתחו בין מתנגדי המשטר לכוחות הביטחון הסוריים נהרגו לפחות 11 בני אדם. הצבא הסורי טוען כי לפחות 7 חיילים ושוטרים נהרגו בקרבות עם העריקים

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים7
סוכנויות הידיעות

לפחות 11 מפגינים נגד משטרו של נשיא סוריה, בשאר אסד, נהרגו היום (שישי) מאש כוחות הביטחון ברחבי המדינה עם סיום תפילות יום השישי. לפי דיווחי פעילי האופוזיציה, 40 מפגינים נוספים נפצעו כשעשרות אלפי בני אדם יצאו לרחובות במוקדים רבים בסוריה וקראו להסתלקותו של אסד.

במקביל, המשיכו היום הקרבות בין כוחות הנאמנים לאסד למורדים במרכז המדינה. לפי תיאורם של עדי ראייה, כוחות צבא נלחמים בעריקים חמושים בעיר ראסטן, במה שמהווה את העימות המזוין הראשון בין תומכי הנשיא למתנגדיו מאז החלה ההתקוממות נגד משטרו לפני חצי שנה.

סוכנות הידיעות הממשלתית דיווחה כי שבעה חיילים ושוטרים נהרגו במה שהוגדר כ"מבצע נגד טרוריסטים בראסטן", ו-32 נוספים נפצעו. הסוכנות הדגישה כי הצבא הסב פגיעות רבות לקבוצות הטרוריסטים החמושות. "המשטרה והחיילים ממשיכים לרדוף חברים בקבוצות הטרוריסטיות כדי להשיב את הסדר והיציבות לראסטן ותושביה", נאמר בהודעת הסוכנות.

הפגנה נגד אסד, היום באידליבצילום: אי-אף-פי

פעילי אופוזיציה בעיר דיווחו כי מתנגדי משטר חמושים ביצעו התקפות נגד מחסומי דרכים של הצבא בעיר הקרובה טאלביש ואמרו כי ההתנגשויות המשיכו בראסטן, במה שלדבריהם עשוי להביא להפגנות ענק היום.

למרות שרוב הצבא הסורי נשאר נאמן לאסד, בשבועות האחרונות רבו הדיווחים על עריקים, רובם כאלה שסירבו לירות באזרחים. רבים מהעריקים נטשו את כוחות הצבא בשעה שהיו קרובים לעיר הולדתם ראסטן. אחד מהעריקים סיפר לסוכנות הידיעות רויטרס כי הם משתמשים בעיקר בטקטיקות גרילה נגד הכוחות החמושים היטב של אסד.

"מראסטן יצאו קצינים רבים במשך עשורים רבים, ולכן בעיר יש כוח התנגדות עם נסיון רב", אמר עריק נוסף שהוסיף כי "אסד טועה אם הוא חושב שאפשר יהיה לדכא את המרד במהירות".

תושבים בעיר סיפרו כי לפחות 1,000 עריקים וכפריים חמושים נלחמים בכוחות הביטחון המגובים בטנקים ומסוקים. עם זאת, אחד הפעילים אמר כי "העריקים מהווים רק אחוז קטן מכלל הלוחמים. יש לא יותר מ-100 עריקים בראסטן", טען והסביר כי החמושים האחרים מתחזים לעריקים כדי שאפשר יהיה לומר שכוחות הצבא נלחמים זה בזה".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ