תנועת הצדק החברתי חסמה את ניו יורק; מאות נעצרו

3 שבועות מאז הוקם המאהל האנטי-קפיטליסטי-תאגידי בוול סטריט, והמחאה לא דועכת. 700 מפגינים נעצרו לאחר שחסמו את גשר ברוקלין

שלמה שמיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שלמה שמיר

למעלה מ-700 בני אדם נעצרו הלילה (ראשון) במהלך צעדת מחאה בגשר ברוקלין, המחבר בין מנהטן וברוקלין בניו יורק. הצעדה היא חלק מתנועת מחאה אמריקאית הדורשת "צדק חברתי", ואשר חלק מחבריה התמקמו באוהלים ברובע הפיננסי של מנהטן, במה שזכה לכינוי "כיבוש וול סטריט", במחאה על חוליי הכלכלה התאגידית.

המפגינים נעצרו לאחר שחסמו נתיב תנועה על גבי הגשר למשך מספר שעות. מוקדם יותר עברו במקום שתי צעדות מחאה נוספות, אולם הן צעדו על המדרכה והסתיימו בשקט.

ביום שישי הפגינו כאלף בני אדם מול בניין המטה הראשי של משטרת ניו יורק במורד מנהטן. המפגינים, רובם הגדול צעירות וצעירים, צעדו בשורות מלוכדות, מלאי התלהבות, ממקום הכינוס בוול-סטריט, חלפו ליד בניין עירית ניו יורק והתקרבו לבניין מטה המשטרה שהיה מוקף בשורות צפופות של שוטרים שהמתינו להם.

1 מתוך 10 |
מעצר מפגינה בניו יורק
2 מתוך 10 |

ההפגנה ביום שישי מחתה נגד מה שהוגדר "הכוח המופרז" שהמשטרה הפעילה נגד מפגינים שהשתתפו שבוע לפני כן בהפגנה מול בניין בורסת המניות בוול-סטריט. גם עיתונאים ומשקיפים אישרו כי האמצעים שנקטה המשטרה נגד עשרות הצעירות והצעירים שהפגינו לפני שבוע בוול סטריט היו כוחניים וברוטליים.

היה זה סוף השבוע השלישי שמורד מנהטן הפך לזירת התכנסויות, הפגנות ומצעדים. לא "מחיר הקוטג'" ולא "מצוקת הדיור" הוציאה אותם לרחובות. הצעירות והצעירים מביעים את זעמם נגד "שלטון ההון", על "פשעי הוול סטריט" ואת תסכולם מ"הקפיטליזם המשעבד".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ