תושבי מעוזו האחרון של קדאפי נמלטים בין התקפה להתקפה

רויטרס ואי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטרס ואי-פי

שיירת סיוע של הצלב האדום לעיר הנצורה סירת נאלצה אתמול לשוב על עקבותיה, בשל האש הכבדה שספגה מכוחות הממשלה הזמנית. השיירה הובילה סיוע שנועד להקל על המשבר ההומניטרי המחמיר בעיר.

סוכנויות הסיוע הביעו דאגה לתושבי סירת, ממעוזיו האחרונים של קדאפי במדינה. האזרחים לכודים בתוך הלחימה ללא מזון, מים ואספקה רפואית. בימים האחרונים דווח כי אלפים נמלטו מהעיר בזמן הפוגה מהלחימה.

כוחות המורדים טענו כי הכוחות הנאמנים לקדאפי הם שפתחו באש לעבר השיירה. ואולם, צוות של סוכנות הידיעות רויטרס, שהיה עד לתקרית, סיפר כי האש לא נורתה ממקום מושבם של נאמני קדאפי בסירת. כוחות הממשלה הזמנית, שבמשך שבועות לא הצליחו להתקדם בגלל האש הכבדה שספגו במזרח סירת, הצליחו להתקדם כמה קילומטרים אל תוך העיר וכבשו את הרובע הדרומי, בוחאדי. עם זאת, בעיר נותרו כיסי התנגדות.

כוחות המורדים עדיין נלחמים בנאמני השליט המודח קדאפי בשתי חזיתות שונות ובכיסי התנגדות במדבר בדרום.

בתוך כך, בחרו אתמול מנהיגי מועצת המעבר הלאומית בלוב קבינט חדש, והודיעו כי יפרשו מתפקידם כאשר המצב הביטחוני יתייצב. כמו כן, התחייבה המועצה לקיים בחירות במדינה שמונה חודשים אחרי תום הקרבות. לדברי אל-ג'ליל, ההנהגה תכריז על שחרור המדינה רק לאחר כיבושה של סירת.

ראש המועצה, מוסטפה עבד אל-ג'ליל וראש הממשלה מחמוד ג'יבריל, הכריזו על הקמת הקבינט במסיבת עיתונאים שקיימו בבנגאזי. בקבינט, שהורכב מקץ שבועות ארוכים של משא ומתן, לא נעשו שינויים גדולים.

תגובות