סלבס להשכיר: ואן דאם וקוסטנר חגגו יום הולדת לנשיא צ'צ'ניה

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

גרוזני. נשיא צ'צ'ניה, רמזאן קדירוב, ערך שלשום בלילה בבירה גרוזני מסיבה נוצצת ועתירת כוכבים, אך הכחיש שהיא נערכה לרגל יום הולדתו ה-35. קדירוב אסר לחגוג בפומבי את יום הולדתו, ותבע כי החגיגות ייערכו לכבוד יום השנה ה-193 לגרוזני. הוא אפילו הזהיר כי כל בכיר שינסה לתת לו מתנה - יפוטר. האיום נשמע קצת חלול, בעיקר משום ששיעור האבטלה בצ'צ'ניה הוא 85%.

לרגל האירוע באו אורחים רבים, כולל כוכבי הקולנוע הילרי סוואנק, ז'אן-קלוד ון-דאם וקווין קוסטנר. לפי דיווח בבי-בי-סי, הכנרת הבריטית ונסה מיי קיבלה חצי מיליון דולר כדי להופיע בקונצרט שנערך באירוע הנוצץ. בזמן החגיגות, קדירוב ישב בשורה הראשונה וצפה בכוכבים שעלו זה אחר זה לבמה לברכו. ראשון עלה ון-דאם הבלגי, שבירך את הנשיא וסיים את נאומו בצעקה: "אני אוהב אותך, מר קדירוב!". הנשיא נראה נרגש מברכתו של הכוכב וקרא לו לשוב לשבת לצידו. אחריו עלתה השחקנית זוכת האוסקר הילרי סוואנק, שאמרה כי היא מעולם לא ביקרה בצ'צ'ניה, והודתה לנשיא על הזמנתו. "יום הולדת שמח, אדוני הנשיא", היא הוסיפה. הבאה בתור היתה הכנרת ונסה מיי, שעלתה לנגן. קדירוב עצמו אף רקד בפני אורחיו הרבים לצד שורה של רקדניות בלבוש מסורתי. כשנשאל על ידי עיתונאים מאיפה הכסף שהוצא על החגיגה, ענה קדירוב בצחוק: "אללה נתן לנו אותו".

קדירוב, מוסלמי אדוק, מונה לנשיא על ידי ראש ממשלת רוסיה, ולדימיר פוטין, ב-2007. אביו, אחמד קדירוב, עבר מצד לצד בין שתי המלחמות שהתחוללו בצ'צ'ניה וסייע לרוסים לנצח בשנייה. הוא נרצח בידי שומר ראשו ב-2004.

הופעת הכוכבים המערביים צפויה להכעיס פעילים למען זכויות האדם, המאשימים את המנהיג הצ'צ'ני ואנשיו בעינויים וברצח של מתנגדיו. הם אומרים שקדירוב הפך את צ'צ'ניה לאחוזתו הפרטית וכי הוא מנהיג בה פולחן אישיות. הקונצרט נערך בשעת לילה מאוחרת על במה שצפה על נהר סונז'ה, אחרי שהעיר קושטה בתמונות של קדירוב מחייך. המסיבה הסתיימה בזיקוקי דינור ובמופע אורות לייזר.

תגובות