נשיא תימן: אני מוכן לפרוש בתוך ימים

אבי יששכרוף
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אבי יששכרוף

האם תימן עומדת לפני מהפכה? הנשיא התימני המכהן, ששב לפני כשבועיים משהות בגולה, עלי עבדאללה סאלח, הודיע אתמול כי יפרוש מתפקידו כבר בימים הקרובים. "אני מוכן לפרוש. איני רוצה בשלטון ואוותר עליו בימים הקרובים", אמר בנאום טלוויזיוני שבו תקף את האופוזיציה לשלטונו. "אסור לתת להם (לאופוזיציה) להרוס את המדינה", כאשר יש, לדבריו, "אנשים רציניים, אזרחים או אנשי צבא שיכולים לשלוט בתימן".

סאלח שולט בתימן ב-33 השנים האחרונות ובשמונת החודשים האחרונים הוא מתעקש לאחוז בשלטון בכל דרך. אולם לדבריו, העם בתימן התנגד למזימה הנוראה, כהגדרתו, בכל דרך, יותר מבכל מקום אחר. באופוזיציה התייחסו לדבריו בספקנות, כולל כלת פרס נובל לשלום טוואקול קרמן, שאמרה כי לא ניתן להאמין להצעתו של סאלח. היא קראה להמשיך בהפגנות נגדו ואם החליט לפרוש, הרי שעליו להעביר את השלטון בהקדם לאנשי המהפכה.

גם בכירים אחרים באופוזיציה התייחסו לדברים בספקנות. "אם הוא רציני מדוע אינו מוותר על השלטון כבר הערב", אמר אתמול מוחמד סברי, אחד מראשי האופוזיציה. מתנגדיו של סאלח נהנים מחסותו של אחד מאנשי הצבא הבכירים ביותר לשעבר בצבאו של סאלח, הגנרל עלי מוחסן אל-אחמר, שערק לשורות האופוזיציה.

סאלח נפצע לפני כשלושה חודשים בניסיון התנקשות והועבר לטיפול בסעודיה. ב-23 בספטמבר שב לתימן. באחרונה טען כי לא יסכים לפנות את מקומו אם לא יובטח שיריביו, הגנאל עלי אל-אחמר ואחד מראשי השבטים הגדולים, סאדק אל- אחמר, לא יורשו להתמודד בבחירות לנשיאות תימן.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ