יום כיפור גרסת מילאנו

בעיר מילאנו שבצפון איטליה נלחמים בזיהום הערפיח האופף את העיר על ידי הטלת איסור על נסיעת כלי רכב פרטיים למשך 10 שעות היום

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים6
סוכנויות הידיעות

מילאנו שבצפון איטליה אוסרת על מכוניות לנסוע בשטחה למשך עשר שעות היום (ראשון), בניסיון להפחית את רמת זיהום האוויר החריגה בעיר. האיסור על נסיעה של רכבים פרטיים הוטל לראשונה לתקופת ניסיון בשנת 2007, ונכנס לתוקף כאשר רמות זיהום חריגות נמדדות במשך שניים עשר ימים רצופים.

תמונות לווין מראות כי העיר מילאנו היא בין המזוהמות ביותר באירופה. ההערכות הן כי 120 אלף מכוניות ייפגעו מהמהלך, לדברי העיתון "קוריירה דלה סרה".

נסיעה דרך מרכז העיר נאסרה על המכוניות המזהמות ביותר החל מיום חמישי, והיום שום כלי רכב לא מורשה לנסוע בין השעות שמונה בבוקר ושש בערב. האיסור נכפה כאשר רמות הזיהום עולות על 50 מיקרוגרם של חלקיקים עבור מטר מעוקב של אוויר במשך יותר משנים עשר יום. האיסור הופעל לאחרונה בחודש פברואר.

מרכז העיר מילאנו, בקרוב בלי מכוניותצילום: בלומברג

המהלך אינו פופולרי בקרב כל הפעילים למען איכות הסביבה, הטוענים כי מערכת התחבורה הציבורית בעיר טעונת שיפור ואינה מהווה חלופה ראויה שתגרום לאנשים לוותר על נסיעה ברכב הפרטי. הנציג המקומי של המפלגה הירוקה בעיר, אנריקו פדריגריני, הציע כי מכוניות המסיעות שלושה או ארבעה נוסעים יזכו בחנייה חינם כדרך להילחם בזיהום.

במהלך הימים בהם יופעל האיסור על השימוש ברכבים הפרטיים, יתוגברו הרכבות והאוטובוסים.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ