ברלוסקוני הציע שם למפלגה ועורר סערה

ר"מ איטליה המליץ לצרף לשמה מלה המתארת את איבר המין הנשי

רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטרס

רומא (רויטרס). ראש ממשלת איטליה, סילוויו ברלוסקוני, האשים בסוף השבוע את מפלגות השמאל מהאופוזיציה ב"ניסיונות אובססיביים" להדיח אותו מתפקידו. ברלוסקוני נמצא בימים אלה במתקפה קשה, הן בגלל המצב הכלכלי הקשה במדינה והן בגלל הפילוג הגובר בקואליציה שלו. ואולם, הביקורת האחרונה של האופוזיציה לא התמקדה בסוגיות כלכליות או מפלגתיות, אלא בהתבטאות שנויה במחלוקת נוספת של ראש הממשלה שעוררה סערה ציבורית במדינה.

כלי התקשורת ומפלגות האופוזיציה גינו את ראש הממשלה בגין התבטאותו האחרונה בשבוע שעבר, שבה הציע להפוך את שם מפלגת השלטון מ"פורצה איטליה" ("קדימה איטליה") ל"פורצה ניוקה" (Forza Gnocca), המחליפה את המלה איטליה במלה המתארת את איבר המין הנשי.

בעבר השתמש ברלוסקוני במלה בוטה זו שעה שתיאר את מרגרט תאצ'ר, ראש ממשלת בריטניה לשעבר. ההצעה הושמעה אמנם כבדיחה באוזני כמה מבכירי המפלגה, אולם בעקבותיה מתחה האופוזיציה ביקורת קשה על יחסו של ראש הממשלה לנשים. "הבדיחות של ברלוסקוני פוגעות בנשים ומציגות אותן לא כבני אנוש אלא כסחורה שנמכרת למרבה במחיר", אמר ג'וליאנו קרלינו, חבר אופוזיציה.

רבים מתומכי ברלוסקוני הובכו נוכח התבטאות זו, אולם אלסנדרה מוסוליני, נכדתו של הרודן בניטו מוסוליני וחברת הפרלמנט מטעם מפלגתו, ציינה כי מדובר ברעיון "נפלא". "הוא רואה את הנשים כמי שממלאות תפקיד מרכזי בחברה", הסבירה.

ראש ממשלת איטליה ברלוסקוניצילום: תצלום: אי-אף-פי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ