לשרוד 20 שעות בים, בזכות מקרר צף

שמונה קרובי משפחה, ובהם ילדה בת 4, יצאו לדיג בפלורידה, כשסירתם התהפכה לפתע. הם ניצלו בזכות דייג שהבחין בהם

לוגו אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו אי-פי

שבעה בני משפחה אמריקאית מפלורידה שרדו 20 שעות בים כשחלקם נאחזים במקרר צף, והאחרים, בסירתם ההפוכה. השבעה, ובהם ילדה בת 4, שרדו היפותרמיה, תשישות ועקיצות של מדוזות במים הקרים. אחת מבנות המשפחה, בת 79, נעדרת ומשמר החופים מעריך כי טבעה.

שמונת קרובי המשפחה יצאו לדיג בתנאים לא אידיאליים בפלורידה קיז. הגלים הגיעו לגובה של יותר משני מטר ורוחות במהירות של יותר מ-60 קמ"ש היכו בסירתם. שני גלים שפגעו בסירה הפכו אותה, כשהיא במרחק של 5.5 ק"מ מהחוף.

"כשהרצון לחיות מתעורר, אנשים עושים דברים מדהימים, אמר ניק אמין ממשמר החופים האמריקאי. אחת מנשות המשפחה תפסה את הילדה ואת המקרר, בעוד אחד הגברים ניסה להציל את אמו, אבל היא החליקה לו ונעלמה במים. האשה סיפרה כי הסירה הסתובבה כה מהר עד שלא היה זמן לתפוס את חליפות ההצלה, מלבד זו של הילדה, סיפרו אנשי משמר החופים. שתי קבוצות, שלוש נשים והילדה, ושלושה גברים נסחפו זו מזו כמעט מיד.

סירתם ההפוכה של בני המשפחהצילום: ועדת הדיג וחיי בר של פלורידה, אי-פי

כמעט יום לאחר מכן, בבוקר יום ראשון, הבחין דייוויד ג'נסן, דייג שיצא לשיט עם לקוחות, בגברים הנאחזים בסירה ההפוכה וקרא למשמר החופים.

"ניסיתי לגרום להם לשחות לסירה, אבל הם אמרו שהם לא יודעים לשחות", אמר ג'נסן, "אז ביקשתי ממישהו לזרוק להם חגורות הצלה. בחור אחד לקח את החגורה ושחה לסירה. שני האחרים לא היו מוכנים לעזוב את הסירה". אחד מלקוחותיו של ג'נסן שחה לסירה , קשר את שתי הסירות וסייע לשניים לעלות לסירתו של ג'נסן. הוא סיפר כי הם היו תשושים, ואחד מהם, חורחה גונזלס, היה במצב קשה גם בשל אבדנה של אמו.

פינוי הניצולים לבית החוליםצילום: ממשמר החופים, אי-פי

אנשי משמר החופים מצאו את הנשים ואת המקרר הכחול במרחק של כמה קילומטרים משם. שתי הקבוצות אוחדו זמן קצר לאחר מכן, כשכולם עדיין עטופים בשמיכות. "כולם היו שמחים לראות אחד את השני", סיפר אחד מאנשי משמר החופים. 

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ