ממשלת בורמה הודיעה על שחרורם של אלפי אסירים

אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אי-פי

רנגון, בורמה (אי-פי). ממשלת בורמה (מיאנמר) החדשה הכריזה אתמול על חנינה ושחרור של יותר מ-6,300 אסירים, אך לא ברור כמה מהם אסירים פוליטיים. שחרורם של כמה אלפי אסירים פוליטיים הכלואים במדינה הוא אחד הצעדים בדרך לליברליזציה שנוקטת הממשלה החדשה, אשר תפסה את מקומו של המשטר הצבאי לאחר שזה העביר את השלטון לידי ממשלה אזרחית הנתמכת על ידי הצבא.

כלי התקשורת הממשלתיים מסרו כי הנשיא תיין סיין יחון וישחרר 6,359 אסירים מטעמים הומניטריים, בהם זקנים, חולים וכאלה שהפגינו "התנהגות מוסרית ראויה". בני המשפחה ותומכיהם של האסירים הפוליטיים הביעו התלהבות לשמע הצהרת השלטונות, אולם שמחתם הייתה מסויגת, היות שלא ידוע עדיין מי יהיה בין המשוחררים.

"אנחנו מקבלים בברכה את ההודעה על החנינה. אלה חדשות נפלאות ואנחנו מקווים שהאסירים הפוליטיים גם הם יהיו בין אלה שייצאו לחופשי", אמר ניאן וין, דובר מנהיגת מפלגת האופוזיציה "הליגה הלאומית לדמוקרטיה" וכלת פרס נובל לשלום, אונג סאן סו צ'י.

ממשלת בורמה טענה מאז ומתמיד שאסירים פוליטיים אינם קבוצה נפרדת, וכי כל האסירים במדינה הורשעו במסגרת החוק הפלילי. הממשלה החדשה, המתאמת את עמדותיה עם הצבא, הצהירה על כוונתה להנהיג ליברליזציה במדינה.

סגן שרת החוץ של ארה"ב, קורט קמפבל, הגדיר את הדיאלוג בין הנשיא תיין סיין והמנהיגה הדמוקרטית אונג סאן סו צ'י, ששוחררה ממעצר בית ב-2008, כ"התפתחות חיובית ומשמעותית".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ