שטראוס-קאהן לא יואשם בניסיון לאנוס עיתונאית צרפתייה

התיק בעניין העיתונאית טריסטאן בנון יסגר, לאחר שנראה כי הראיות אינן מספיקות אלא לאישום בתקיפה מינית - עבירה שעליה חלה התיישנות

דנה הרמן
פאריס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דנה הרמן
פאריס

דומיניק שטראוס-קאהן, יו"ר קרן המטבע העולמית לשעבר, לא יועמד לדין באשמת ניסיון לאונס, כך הוחלט הערב (חמישי) בפאריס אחרי שהתובע הכללי ביטל את החקירה בתלונה שהגישה נגדו העיתונאית טריסטאן בנון.

משרד התובע הכללי פרסם הודעה, בה נאמר כי מהראיות עולה שהיתה תקיפה מינית, אך זו עבירה פחות חמורה מניסיון לאונס וחלים עליה חוקי ההתיישנות. לכן, מאחר שהתקרית אירעה ב 2003, שטראוס-קאהן לא יועמד כעת לדין.

שטראוס-קאהן כבר לא יספיק לחזור לזירה הפוליטית לפני הבחירות הבאות, משום שכבר מחרתיים יוכרז מי יהיה המועמד לנשיאות צרפת מטעם המפלגה הסוציאליסטית, כבר מאוחר מדי לשטראוס-קאהן, שהיה בעבר הכוכב העולה שלה, להשתתף במירוץ. עם זאת, הוא ודאי חש הקלה לשמע ההודעה כי במשך זמן רב הכחיש את ההאשמות שבנון השמיעה נגדו, בדיוק כשם שהכחיש בניו יורק את ההאשמות באונס שבוטלו בסופו של דבר.

עורך דינה של בנון, דוד קובי, אמר כי ההחלטה מאכזבת אך מוכיחה גם כי תלונתה לא היתה פרי דמיונה. "(שטראוס-קאהן) יצטרך לחיות עם הידיעה שהוא עבריין מין שלא הורשע משום שהוא מוגן על ידי חוק ההתיישנות, המאפשר לו להתחמק מתביעה פלילית אבל לא מחשד לגיטימי".

"הפסיקה מוכיחה שהתלונה (של בנון) לא היתה דמיונית, בניגוד לטענותיו של שטראוס-קאהן", הוסיף.דגלאס ויגדור, אחד מעורכי דינה של נפיסאטו דיאלו, החדרנית הניו יורקית שהאשימה את שטראוס-קאהן באונס, אמר גם הוא דברים דומים: "תמכנו בגב' בנון כי אנחנו מאמינים שהיא הותקפה מינית על ידי שטראוס-קאהן, ואנחנו מרוצים שהתביעה בפאריס מצאה, כפי שנמסר, הוכחות לתקיפה מינית".

דומיניק שטראוס-קאהן עם שובו לצרפת בחודש שעברצילום: אי-פי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ