ממשלת המעבר תכריז מחר על שחרור לוב

בכוונת הרשויות במדינה לקיים בתוך שמונה חודשים הצבעה על חוקה חדשה, ולאחר מכן לקבוע תאריך לבחירות לפרלמנט ולנשיאות

לוגו אי-פי
אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו אי-פי
אי-פי

מנהיגיה החדשים של לוב יכריזו מחר על שחרור המדינה בעקבות הריגת השליט לשעבר מועמר קדאפי לפני יומיים, כך הודיעו היום (שבת) גורמים רשמיים בטריפולי, בצעד שצפוי לבשר על תחילת הספירה לאחור לקראת קיומן של בחירות במדינה.

ההכרזה על שחרור, שחיכו לה במדינה מזה זמן רב, תגיע לאחר תקופה של יותר מחודשיים מאז שכוחות המורדים כבשו את הבירה טריפולי והשיגו שליטה על רובה של המדינה עתירת הנפט. ההכרזה על השחרור התעכבה בשל ניסיונותיהם של נאמני קדאפי להילחם בעיר הולדתו סירת, שהיתה העיר האחרונה ליפול לידי המורדים.

לאחר לכתו של קדאפי, מנסה ממשלת המעבר שנשלטה על ידי אדם אחד במשך יותר מ-40 שנה, להחיל משטר דמוקרטי. בתחילה תכננו להודיע על שחרורה של המדינה היום בעיר בנגאזי, מקום הולדתה של המהפכה, אולם לבסוף הוחלט לדחות את זה מחר. דובר המורדים לא סיפק סיבה לדחייה.

ממשלת המעבר אמרה כי היא תכריז על ממשלה חדשה בתוך חודש מאז שחרור המדינה, תערוך הצבעה לחוקה חדשה עד לשמונה חודשים מתאריך השחרור, ובחירות לפרלמנט ולנשיאות כשנה לאחר מכן. ראש הממשלה בפועל מחמוד ג'יבריל, שאמר כי בכוונתו להתפטר עם ההודעה על שחרור המדינה, אמר כי הממשלה הזמנית החדשה שתורכב "צריכה להחזיק עד הבחירות הנשיאותיות".

בינתיים בעיר מיסרטה, קהל של סקרנים עבר כדי לחזות זה היום השני בגופתו של קדאפי שהונחה במחסן קירור בשוק. המבקרים כיסו את פניהם במסכות רפואיות, בתמונה שעלולה להטריד מוסלמים רבים שכן על פי מנהגם יש לקבור את מתיהם זמן קצר לאחר המוות.ליד קדאפי ניצבה גופת אחד מבניו.

נשים הולכות בטריפולי סמוך לקריקטורה של קדאפיצילום: אי–פי

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ