ממשלת המעבר: סייף אל-איסלאם מתכנן לברוח מלוב

לדברי הממשלה הוא נמצא סמוך לגבול בין לוב לאלג'יריה וניז'ר ומתכנן לברוח באמצעות דרכון מזוייף; גופת קדאפי הועברה למקום סודי לקראת קבורתה במדבר

רויטרס
אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטרס
אי-פי

(רויטרס  הממשלת הזמנית בלוב הודיעה כי גופותיהם של הרודן המודח, מועמר קדאפי ובנו מותעסם הוצאו מחדר הקירור בעיר מיסרתה, שבו הוצגו לראווה בימים האחרונים. קדאפי ובנו ייקברו ככל הנראה היום במקום סודי במדבר במדינה. בכיר בממשל הלובי אמר כי טקס הקבורה יהיה "צנוע" וישתתפו בו אנשי דת מוסלמים. לדבריו, לא הושג הסכם עם ראשי השבט של קדאפי על מיקום ונוהל הקבורה.

קודם לכן אסרה ממשלת המעבר הזמנית להציג לראווה את גופתו של הרודן בעיר מיסרתה, לאחר ארבעה ימים שבהם אלפי אזרחים לובים עמדו בתור כדי לצפות בגופת העריץ. לאחר ההחלטה, סגרו השומרים את מתחם הקירור שבו הונחה הגופה. "זה מספיק", אמר אחד השומרים. "הוא גורם לנו נזק במותו כפי שפגע בנו בחייו", אמר. אזרחים רבים התאכזבו מההחלטה. "האם אני יכול להכניס את בני פנימה", שאל אחד האזרחים את השומרים. "לא, אנחנו סגורים", ענה השומר בזעם.

בנוסף, ממשלת המעבר הזמנית הודיעה כי סייף אל-איסלאם, בנו הנמלט של רודן לוב המודח, נמצא סמוך לגבול בין לוב לאלג'יריה וניז'ר ומתכנן לברוח מהמדינה בעזרת דרכון מזוייף. לדברי בכיר בממשלה, אל-איסלאם קיבל סיוע מאנשי מודיעין לשעבר.

בעקבות הביקורת על הלינץ' שבוצע בקדאפי, אמר אתמול בכיר בנאט"ו כי הברית לא ידעה כלל שהעריץ היה בשיירה שנפגעה בתקיפות האוויריות, בשעה שנמלט מהעיר הנצורה סירת, כשכוחות האופוזיציה סגרו עליו. "ראינו שיירה ולא היה לנו כל מושג שקדאפי נמצא שם. למעשה, הופתעתי שקדאפי היה באזור סירת", אמר מפקד המבצעים של נאט"ו.

סייף אל-איסלאםצילום: תצלום: רויטרס

לדברי הבכיר, המעקב האווירי של נאט"ו זיהה כ-175 כלי רכב שהתאספו בסירת ביום חמישי האחרון, והתכוננו להעביר את נאמני קדאפי שנותרו שם מחוץ לעיר, בעת שכוחות הממשלה החדשה העצימו את המתקפה שלהם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ