המחלצים בטורקיה: עדיין מוצאים אנשים חיים

למרות שאנקרה דחתה את הצעת ישראל לסיוע, באזור האסון פועלים צוותים מאיראן ואזרבייג'ן. מספר ההרוגים עלה ל-432. כתב "הארץ" מדווח מארצ'יש

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אנשיל פפר
טורקיה

יומיים לאחר שהכתה רעידת האדמה במזרח טורקיה, אלפי מחלצים עדיין עובדים מסביב לעשרות הבניינים שהתמוטטו בעיירה ארצ'יש, שספגה את מירב הנזק, בניסיון לאתר ניצולים. למרות שאנקרה דחתה הצעות מישראל וממדינות אחרות לסיוע, באזור האסון פועלים צוותי חילוץ מאזרבייג'אן ומאיראן הסמוכות. עד כה נהרגו 432 בני אדם על פי מקורות רשמיים, ו-1301 נפצעו.

אוזגור מונקוט, קצין האג"ם של ארגון חיפוש והצלה לאומי "AKUT", אמר היום (שלישי) ל"הארץ" כי "מטבע הדברים פעולות החילוץ כעת אטיות יותר אבל אנחנו עדיין מצליחים למצוא אנשים בחיים מתחת לבניינים ואנחנו נמשיך גם בימים הקרובים". לדבריו, בכפרים שמסביב לעיר התמוטטו מאות בתים אך פעולות החילוץ פשוטות יותר מכיוון שהבתים בנויים מחימר ומבוץ.

רג'פ שלצ'י, שפועל באחד מצוותי החילוץ, סיפר כי הבוקר הם הצליחו להגיע לארבעה בני אדם שנלכדו תחת בניין בן 4 קומות. לדבריו, אחד מהם כבר לא היה בחיים כשהגיעו אליו, לכוד נוסף שנתפס תחת קורות עץ שנפלו עליו חולץ לאחר ניסור הקורות, ושני לכודים נוספים עדיין בחיים תחת ההריסות.

דיווחים שוטפים על רעידת האדמה - בדף הפייסבוק של הארץ

אף על פי שדיווחי התקשורת על רעידת האדמה בעוצמה של 7.2 בסולם ריכטר התמקדו בעיר המחוז הגדולה של מזרח טורקיה, ואן - עיר זו נפגעה באורח קל יחסית. מלבד בניין הדירות "סאפה", שבשדרת קאזים קאראבקיר המרכזית, מספר הבניינים בעיר שהתמוטטו הוא מועט. עיקר ההרס נמצא, כאמור, מצפון לוואן וקרוב יותר למוקד הרעש, בעיירה ארצ'יש. שם, קרסו עשרות מבנים והפכו לעיי חרבות.

"סבלנות, סבלנות", קראו מחלצים בעיירה לנער בוכה שהיה כלוא תחת גושי בטון גדולים. ידו של מבוגר, טבעת על אחת האצבעות, הציצה מבין ההריסות לצידו. במקום אחר, נתקל צלם עיתונות באשה ובתה שחולצו מתחת לגוש בטון בין הריסות בניין, שהתנשא עד שלשום לשש קומות.

7 מתוך 7 |
ניצול בארג'יש בוחן את הריסות ביתו
1 מתוך 7 |
ניצולים מקבלים אוכל מארגוני סיוע
2 מתוך 7 |
עיר אוהלים שהוקמה לאכלס את הניצולים

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ