אוכלוסיית העולם תגיע ל-7 מיליארד נפשות בתוך 5 ימים

דו"ח קרן האוכלוסין של האו"ם קובע כי כי הפערים הגוברים בין מדינות מפותחות למתפתחות הם הסכנה לצמיחה ושגשוג כלכלי

שלמה שמיר
ניו יורק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שלמה שמיר
ניו יורק

אוכלוסיית העולם תגיע ל-7 מיליארד נפשות בתוך חמישה ימים, כך נטען בדו"ח מיוחד שפורסם היום בניו יורק מטעם "קרן האוכלוסין" של האו"ם (unfpa). גידול האוכלוסייה צריך להתקבל "כקריאה לפעולה מהירה והחלטית" להיערכות וגיוס משאבים להבטחת איכות חיים ועתיד טוב יותר לאוכלוסיה בהיקף כזה, נאמר בדוח.

בדוח נכתב כי "הולדת התינוק שיסכם את מספר בני האדם בעולם ל-7 מיליארד היא אירוע מכונן שעל העולם לנצל כדי להבטיח שעתיד האוכלוסייה הזאת יהיה בריא, בר קיימא ומשגשג".

"העובדה שאוכלוסיית העולם הגיעה להיקף שיא כזה יכולה במובנים רבים להיחשב כהישג לאנושות שכן משמעותה שבני אדם חיים זמן רב יותר ויותר תינוקות וילדים שורדים. אבל עם זאת לא כל אחד נהנה מההישג הזה של איכות חיים גבוהה יותר", אמר מנכ"ל הקרן באבאטונד אוסטימאין. מקרב ה-7 מיליארד נפשות 1.8 מיליארד הם בגילאים 24-10 "ואנשים צעירים הם המפתח לעתיד והפוטנציאל ליצור שינוי בנוף הפוליטי הגלובלי ולהניע את הכלכלה על ידי יצירתיות והכישרון לחדשנות".

ואולם בארצות רבות במיוחד באפריקה רווח אי-שויון בין גברים ונשים ובין ילדים וילדות. ההערכה היא של-215 מיליון נשים בגיל הפריון בארצות מתפתחות אין נגישות להדרכה בתחום תכנון משפחה. מיליוני נערות ונערים בגיל ההתבגרות אינם מקבלים חינוך מיני ואינם מודעים לאמצעים למניעת הידבקות בנגיף האיידס. הדו"ח מסכם באמירה כי "עכשיו הוא הזמן לגיוס משאבים ולהשקעות נכונות שיבטיח וחינוך ובריאות לדור הצעיר ושיניבו בעתיד צמיחה כלכלית ופיתוח לדורות הבאים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ