סת מיידנס, ניו יורק טיימס

בנגקוק. הסכרים שנבנו כדי להגן על בירת תאילנד מפני השטפונות, המשיכו לקרוס אתמול, ומפלס המים הגיע למטר וחצי באזורים מסוימים בעיר. מניין ההרוגים הרשמי מסופות הגשמים והטייפון עלה היום (חמישי) ל-373. השטפונות המכים בתאילנד בשלושת החודשים האחרונים, הוגדרו כחמורים ביותר ב-50 השנים האחרונות, ואילצו כ-113 אלף בני אדם לפנות את בתיהם. 720 אלף פונו לקבלת טיפול רפואי במרפאות שהוקמו באזורים שנפגעו.

עליית מפלס המים בבנגקוק הביא לסגירתו של שדה התעופה המקומי, דון מונג, המשמש בעיקר לטיסות פנים. שדה התעופה הבינלאומי, סוברנהומי, הממוקם באזור גבוה יותר, ממשיך לפי שעה לפעול כסדרו.

ראש ממשלת תאילנד, יינגלוק שינוואט, הודיעה על חמישה ימי חופשה, כדי לאפשר לתושבים שאיבדו את ביתם למצוא דיור חלופי או להימלט מהעיר. בתי הספר באזור יישארו סגורים בשבועיים הקרובים. יינגלוק אמרה כי הרשויות נערכות לתרחיש הגרוע ביותר, לפיו המים הזורמים כיום דרך בנגקוק למפרץ תאילנד, יגרמו להצפות באזורים נוספים שעד כה הוגדרו "בטוחים".

ראש הממשלה המליצה לתושבים להעביר את חפציהם לקומות העליונות בבתיהם, וקראה להם להיות מוכנים לפינוי בעת הצורך. היא הוסיפה כי הממשלה תגן על ארמון המלוכה, תחנות הכוח ואתרים חיוניים אחרים. במקביל, הזהיר מושל בנגקוק כי 13 מחוזות לאורכו של נהר צ'או פראיה, העולה על גדותיו, נמצאים בסכנת הצפה. זאת בנוסף לשבעת המחוזות שכבר נפגעו בצורה קשה.

הגשמים וסופות הטייפון בדרום-מזרח אסיה, פגעו גם בחלקים מקמבודיה, לאוס, וייטנאם והפיליפינים, והביאו למותם של 800 בני אדם בסך הכל. על-פי נתוני לשכת האו"ם לתיאום עניינים הומניטריים, כשמונה מיליון נפגעו בצורה מסוימת מההצפות. נוסף על כך, לפי דיווחים לא מאומתים מתו כ-100 בני אדם במיאנמר.

השטפונות הקשים במחוזות הגובלים עם בנגקוק, גרמו עד כה נזקים של מיליארדים, השביתו 650 אלף בני אדם מעבודתם, והביאו לסגירת שבעה אזורי תעשייה. שר המסחר של תאילנד הודיע אתמול על הגמשת התקנות המגבילות ייבוא מזון, מים ומצרכים נוספים האוזלים בשוק. באחרונה קיבלו תאילנד ווייטנאם סיוע כספי מקמבודיה, בה נספו בשלושת החודשים האחרונים כ-200 בני אדם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ