רעידת האדמה בטורקיה

בן 13 חולץ מההריסות לאחר חמישה ימים

אחרי שצוותי החילוץ כבר הודיע למשפחתו כי אפסו הסיכויים למצוא אותו בחיים. הוא סיפר כי התקיים משתיית מי גשמים, וניסה לפלס את דרכו החוצה

לוגו אי-פי
אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו אי-פי
אי-פי

ילד בן 13 חולץ לפנות בוקר (שישי) מהריסות בניין רב קומות בעיר ארצ'יש במזרח טורקיה, לאחר שהיה לכוד תחתיהן במשך חמישה ימים. פרבאט טוקיי הוא הניצול האחרון שחולץ עד כה מתחת להריסות שגרם רעש האדמה החזק, שהיכה במדינה ביום ראשון בבוקר.

משלחת סיוע מאזרבייג'אן היא שמצאה את טוקיי, שעבד בחנות נעליים בקומת הקרקע של הבניין בשעה שהתרחשה רעידת האדמה. קרוב משפחה סיפר כי טוקיי ניסה לפתוח לעצמו מעבר באמצעות אבן איתה חבט בקירות. הוא הניח נעליים מתחת לראשו, והשתמש בהן ככרית בלילות. חריץ קטן בין ההריסות איפשר לטוקיי לדעת מתי זורחת או שוקעת השמש.

דודו של טוקיי סיפר כי אחיינו "היה רעב ביום הראשון, אולם לאחר מכן הרעב הפסיק להציק לו", והוסיף כי הוא שתה מי גשמים על מנת לשרוד.

משפחתו של טוקיי המתינה בציפיה דרוכה מחוץ לבניין ההרוס במשך מספר ימים, ועבורם חילוצו היה לא פחות מנס. צוות חילוץ שלח אתמול את אביו של הילד וקרובי משפחה נוספים הרחק מהמתחם, לאחר שהעריכו כי אפסו הסיכויים למצוא אותו חי. מעט לאחר מכן קראו לבני המשפחה לחזור, ודיווחו להם את החדשות המרגשות.

חילוץ טוקיי מבין הריסות הבניין בארג'ישצילום: רויטרס

"אין עליו אפילו שריטה", הוסיף דודו של טוקיי. בטלוויזיה נראה הילד כשהוא מחייך אל אנשים שעומדים סביב מיטתו בבית החולים.

213 המחלצים של צוות הסיוע מאזרבייג'אן, מלווים בכלבי גישוש, הצליחו לחלץ 10 אנשים מאז הגיעו לטורקיה ביום ראשון, ביניהם בן 18 שנמצא מתחת להריסות ביום חמישי. סך הכל חולצו 187 ניצולים מאז רעש האדמה. החיפושים בעיר ואן כבר נפסקו, מאחר שההערכות הן שלא יהיה ניתן יהיה למצוא שם לכודים שעדיין חיים, אולם בארצ'יש החיפושים נמשכים.

רעידת האדמה הקשה, בעוצמה 7.2 בסולם ריכטר, היכתה במזרח טורקיה ביום ראשון בבוקר, וגרמה למותם של כ-570 אנשים. כ-2,000 בניינים קרסו בערים ואן וארצ'יש, ואלפי אנשים נותרו ברחובות, ללא קורת גג. מטוס סיוע ישראלי ועליו מבנים ניידים וציוד המריא מישראל אל עבר אזור האסון ביום רביעי.

טוקיי לאחר החילוץצילום: אי–פי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ