הרוחות סוערות, ומנהיג האיסלאמים מבקש להרגיע: נשמור על זכויות הנשים

לאחר הפגנה אלימה שפוזרה בגז מדמיע, אמר רשיד ראנושי, מנהיג המפלגה האיסלאמית א-נהדה שזכתה בבחירות: "נמנע הידרדרות במעמד הנשים"

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

מנהיג המפלגה האיסלאמית א-נהדה ניסה להרגיע היום (שישי) את הרוחות בתוניסיה, לאחר הבחירות שבהן זכתה מפלגתו ב-41% מהקולות. לדבריו, זכויות הנשים במדינה לא יפגעו בעקבות עליית כוחה של המפלגה.

מנהיג המפלגה רשיד ראנושי הבטיח להגדיל את תפקידן של הנשים בפוליטיקה התוניסאית, בניסיון להפיס את דעתם של המפגינים שיצאו היום לרחובות בעיר הנופש סידי בו סעיד. אתר האינטרנט של הבי-בי-סי הבריטי דיווח שחיילים בצבא התוניסאי ירו גז מדמיע כדי לפזר את מאות המפגינים, ולא היו דיווחים על נפגעים.

מאז ניצחונה הגורף של א-נהדה, ניסו בכיריה להעביר מסר לחילונים במדינה ולמשקיעים בה, החוששים מפני הקצנה דתית. המפלגה הבהירה שלא תאסור על שתיית אלכוהול או על רחצה בביקיני.

נשמור על הזכויות. ראנושי, היוםצילום: אי-אף-פי

"א-נהדה שבה וחוזרת על הבטחתה לנשות תוניסיה, לחזק את תפקידן בקבלת ההחלטות במדינה, כדי למנוע כל הידרדרות במעמדן" - אמר ראנושי במסיבת עיתונאים. בבחירות במדינה גרפה מפלגתו 41% מהקולות, 90 מ-217 מושבים בפרלמנט. כעת היא נמצאת במגעים להקמת קואליציה עם שתי המפלגות הבאות אחריה מבחינת מספר הקולות - שתיהן מפלגות שמאליות וחילוניות, שהבטיחו מצידן לשמור על הזהות המוסלמית של תוניסיה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ