"הסופה המושלמת" חזרה: 3 נהרגו ו-2 מיליון נותקו מהחשמל

שלגים כבדים לעונה החלו לרדת בחוף המזרחי בארצות הברית, והזכירו לרבים את סופת החג מ-1991, שהרגה 13 איש והסבה נזק של מאות מיליוני דולרים

הארץ
הארץ

שלג כבד וחסר תקדים לתקופה כה מוקדמת בעונה, מכה מאז אתמול (שבת) אחר הצהריים את החוף המזרחי של ארה"ב. כתוצאה מהסופה שהביאה עמה, כמויות גדולות של שלג וגשם, נהרגו שלושה בני אדם, ולמעלה מ-2 מיליון אמריקאיים נותקו מרשת החשמל.

אחד ההרוגים, גבר בן 84 מפנסילבניה, ישן בביתו בעת שעץ נפל עליו והרג אותו במקום. בשל העצים הרבים שנפלו באזור, לצוותי החילוץ לקח כשעתיים להוציא את גופתו מהאזור. אדם נוסף נהרג בתאונת דרכים, ושלישי כתוצאה מהתחשמלות.

הסופה הנוכחית מזכירה לרבים את "הסערה המושלמת" מ-1991. גם אז הכתה סופה עצמתית בצפון החוף המזרחי בתקופת ליל כל הקדושים. הסופה הקודמת גרמה למותם של 13 בני אדם ולנזק של מעל 200 מיליון דולר.

עשו לייק לפייסבוק שלנו וקבלו את מיטב כתבות סוף השבוע ישירות אליכם‬

לדברי המטאורולוג הנרי מרגוסטי, מאתר האינטרנט  Accuweather, הסופה הנוכחית היא חסרת תקדים יחסית לעונה, בכל הקשור לכמות השלג ולשטח אותו תכסה, ואף יתכן כי תשבור את השיא. בשל העובדה שהסופה הגיעה מוקדם מהצפוי, הרבה מתושבי המקום לא יהיו מוכנים כהלכה.

הסופה ממשיכה לנוע לכיוון צפון-מזרח, ולכסות שטחים נרחבים בשלג. באזור פנסילבניה ומיין נערם שלג בגובה של 30 סנטימטרים. השלג הכבד צפוי להמשיך ולגרום לקריסת עצים ולנפילתם של קווי מתח.

בשל העיתוי הקרוב לליל כל הקדושים, שיחול ביום שני הקרוב, מומחי מזג האוויר מכנים את הסופה כ"סרט אימה". קהילות רבות לאורך מסלולה סובולות לא רק מנפילת קווי המתח, שהותירו עד כה כ-2 מיליון בני אדם מנותקים מחשמל, אלא גם מדרכים חסומות וכבישים מסוכנים למעבר. בנוסף, לאורך צפון החוף המזרחי צפוי הים לעלות על גדותיו ולהציף חלק מהחופים.

תקופה זו של השנה היא זמן של שינויים מהירים במזג האוויר באזור זה. כמויות גדולות של אוויר קר שמקורן בקנדה מגיעות מכיוון המערב התיכון ונתקלות באוויר חם יותר שמגיע מכיוון מזרח, שכן האוויר בסביבת האוקיינוס מתקרר לאט יותר לאחר הקיץ. המפגש בין זרמי האוויר השונים מייצר פעמים רבות סופות חזקות באזור החוף הצפון מזרחי של ארצות הברית. סופות אלו גרמו למקרי מוות רבים ולנזקים עצומים ברכוש בעבר, ומכאן המוניטין המפוקפק שיצא להן.

9 מתוך 9 |
1 מתוך 9 |
2 מתוך 9 |

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ