גם את מדריד כבשו. הכבשים

חקלאים לבושים בביגוד מסורתי הוליכו את עדריהם במסלול נדידה ותיק העובר דרך הבירה, והדגישו את זכויותיהם המאויימות על ידי הצמיחה העירונית

לוגו אי-פי
אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
לוגו אי-פי
אי-פי

תושבי מדריד התעוררו הבוקר (ראשון) וגילו שמרכז העיר עמוסה ב-5,000 כבשים, פרות ושוורים. רועי צאן הוליכו ברחובות מרכז העיר עדרים של צאן ובקר, בצעדה למען הגנה על שדות מרעה עתיקים ומסלולי הנדודים הותיקים של עדרי הצאן, המאויימים על ידי התפשטות הערים.

חסוס גארסון, נשיא מועצת רועי הצאן שהוקמה כבר ב-1273, אמר כי התהלוכה התקיימה על מנת להגיש את זכותם של החקלאים להשתמש בכ-5,000 מסלולי נדודים עתיקים, שהתקיימו עוד לפני שמדריד הפכה מאזור חקלאי לעיר מודרנית.

במהלך חילופי העונות, נודדים רועי הצאן עם עדריהם באופן מסורתי לאזורים בהם מזג האוויר מתאים לגידול המקנה. במסדרת מחזורי הנדודים של הערים, עוברים כל שנה כמליון בעלי חיים במסלולים שחלקם נמצאים בשימוש מסורתי כבר מעל ל-800 שנים.

1 מתוך 6 |
רועה צאן חוצה את מדריד עם עדר הכבשים
2 מתוך 6 |
רועה צאן חוצה את מדריד עם עדר הכבשים

מדריד, שהתפתחה כעיר מודרנית מאות שנים לאחר שדרכי הנדודים התקבעו, ניצבת בדרכם של שני מסלולים עתיקים, אחד מהם עובר בכיכר פוארטה דל סול, ה"טיימס סקוור" של מדריד. במשך 18 השנים האחרונות מעכבים רועי צאן ועדריהם את התנועה בעיר בסתיו, במהלך נדודי העדרים מצפון המדינה לדרומה, על מנת להדגיש את זכותם לחצות את העיר ולקיים את המסורת הותיקה.

כדי לקיים מנהג נושן, שילם הרועה הראשי ב-25 מטבעות מתקופת ימי הביניים, לפני שחצה עם בעלי החיים בנתיב העירוני. תושבי העיר דווקא מוקירים את רועי הצאן ומנהגיהם הותיקים, ואפילו גאים בהם, וגם הם השתתפו בתהלוכה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ