קרב הסופרים על חדר המתים

אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אי-פי

חדר המתים החדש באוניברסיטת דנדי שבסקוטלנד ייקרא על שם מחבר ספרי המתח האהוב ביותר על חובבי הז'אנר. עשרה סופרים מובילים כבר מתחרים ביניהם על הכבוד: הרלן קובן, טס גריטסן, קאתי רייכס, לי צ'יילד, מרק בילינגהאם, ג'פרי דיוור, ג'ף לינדזי, סטיוארט מקברייד, ואל מקדרמיד ופיטר ג'יימס.

הקוראים יוכלו להצביע באתר www.millionforamorgue.com בעלות של 1 ליש"ט לכל הצבעה. הסופר שיזכה למרב הקולות באתר יהיה זה שיזכה לראות את שמו מתנוסס על שלט הכניסה לחדר המתים באוניברסיטה. על פי דיווח בבי-בי-סי, בדרך זו מקווה האוניברסיטה, אשר כבר התחייבה להשקיע מיליון ליש"ט בפרויקט, לגייס מיליון ליש"ט נוספים להקמת מבנה חדש במרכז דנדי לאנטומיה וזיהוי גופות (CAHID). המרכז פועל בין היתר בתחום זיהוי קורבנות אסון ופיתח טכניקות חדשניות לזיהוי פדופילים, תוך שימוש בתצלומים של כפות ידיהם, כפי שהופיעו בסרטים ותצלומים פורנוגרפיים.

דובר האוניברסיטה הודיע שבחדר המתים החדש ישתמשו לראשונה בטכניקת THIEL, שיטה מהפכנית של חניטה ושימור, השומרת על גמישות הגופות פרק זמן ארוך יותר ומסייעת בכך לרופאים ולחוקרים לנתח את הגופות ולפתח ולתרגל טכניקות וציוד חדשני.

דגימת דם מקורבן רצח, מתוך הסדרה "דקסטר". יוצר הסדרה ג'ף לינדזי, הוא אחד מעשרת הסופרים המועמדים בתחרות

מנהלת המרכז, פרופ' סו בלאק, העידה על המשתתפים בפרויקט כי הם "קבוצה מדהימה שעמה נמנים הסופרים הפופולריים ביותר בעולם". כל אחד מהם תיאר בספריו בפרוטרוט פשעים מסמרי שיער וכעת הם מתגייסים לתמוך במדע שבו נעזרו בכתיבתם.

"אני מכירה את סו שנים רבות והיא עזרה לי מאוד בתחקיריי, בעיקר בפרטים הטכניים הקטנים והמזוויעים", סיפרה הסופרת ואל מקדרמיד והוסיפה "אני שמחה מאוד שעמיתיי הסופרים התגייסו להחזיר משהו לקהילת המדע הפורנזי. אני מקווה שחובבי ספרות המתח יתמכו בפרויקט ויצביעו".

טס גריטסן, אשר ספריה נמכרו בעולם בלמעלה מ-20 מיליון עותקים, אמרה "אני כותבת ספרות בדיונית, אבל המדענים האלה חוקרים פשעים אמיתיים וזה תחום שאינו זוכה למימון מספיק. בעיניי זה נפלא שהדמויות הפיקטיביות בספריי יזכו לתמוך בבלשים אמיתיים".

הסופר לי צ'יילד, מחבר סדרת "ג'ק ריצ'ר", ציין כי "ריצ'ר שלח אנשים רבים לחדר המתים. כעת הוא יכול לעזור לתת לו שם".

ג'ף לינדזי, יוצר סדרת הטלוויזיה "דקסטר", אמר כי "אני מאוד שמח על ההזדמנות שניתנה לי לבצע תשלום ראשון לכיסוי החוב העצום שאני חב לקהילת הרפואה המשפטית, ואני קורא לכל חובבי הז'אנר להצביע מוקדם, והרבה פעמים, כפי שאנו נוהגים לעשות בכל מערכות הבחירות בפלורידה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ