נקמה ביו-טיוב: שופט בטקסס צולם בחשאי מכה את בתו

הבת סיפרה שהעזה לפרסם את הסרטון רק אחרי שעזבה את הבית. יותר משני מיליון צפו בו, נפתחה חקירה משטרתית והשופט הושעה מתפקידו

נטשה מוזגוביה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נטשה מוזגוביה

הווידיאו קשה לצפייה - אך זה לא מנע מלמעלה משני מיליון בני אדם לצפות בו ביו-טיוב. הילרי אדמס, בת 23, עוררה סערה בארה"ב לאחר שהעלתה לאינטרנט וידיאו המתעד את אביה, השופט ויליאם אדמס מטקסס, מרביץ לה במשך דקות ארוכות עם חגורה, כדי "לחנך" אותה לאחר שהורידה מהאינטרנט משחקים ושירים בצורה לא חוקית. אדמס תיעדה את הסצינה בביתה כשהיתה בת 16, כשהציבה מצלמה שהנורה שלה כוסתה בצעיף, כדי שאביה לא ישים לב. אדמס סיפרה שהיא העזה להעלות את הסרטון רק אחרי שעזבה את הבית, כי היא חששה מתגובת אביה.

בסרט נראה אביה דורש ממנה לשכב על הספה, כדי שהוא יוכל להעניש אותה ולהצליף בה בחגורה. כשהיא לא עושה את זה, הוא מתחיל להרביץ לה עם חגורה שוב ושוב, ובליווי קללות דורש שתעשה זאת. בכייה ותחינותיה שיפסיק לא עוצרות אותו. בשלב מסוים מצטרפת אליו גם אמה של הצעירה, שדורשת ממנה שתעשה את מה שאביה אומר: "תסתובבי על הבטן ותקבלי את זה כמו בת 16", היא אומרת. והאב, תוך שהוא ממשיך להרביץ, אומר לה: "לא מגיע לך להיות בבית הזה. מה קרה לך? היית ילדה צייתנית ועכשיו את גונבת ומשקרת. זה כיף לך? את גרמת לזה. חשבת שהצלחת לעבוד עלי? את רוצה להוריד עוד משחקי מחשב?".

הצעירה כתבה בהערה לסרטון כי "אשתו של השופט סבלה מהתעללות נפשית בעצמה, וחוותה מניפולציות שגרמו לה לסייע להכאה, ואין להאשים אותה על התוכן של הווידיאו הזה. מאז היא עזבה את הנישואים בגלל ההתעללות, שנמשכת עד היום, והתנצלה על המעשים. השופט ויליאם אדמס לא ראוי לשרת במערכת החוק, אם הוא לא יכול לגלות שיקול דעת אפילו בתור הורה. אל תתנו לאיש הזה להיבחר שוב. 'שיקול הדעת' שלו זו פארסה אחת גדולה".

עשו לייק לפייסבוק שלנו וקבלו את כל הדיווחים, העדכונים והפרשנויות

באחד הראיונות היא אמרה שהיא לא מאחלת לאף אחד לאבד את פרנסתו, אך במקרה של אביה, "הוא פשוט לא מתאים לתפקיד". היא לא משוכנעת שפרסום הסרטון היה נכון, וצר לה שמדובר באביה, אך מכתבי תמיכה רבים שקיבלה אומרים לה שהיא עשתה את הדבר הנכון, הודתה. בחשבון טוויטר שלה כתבה שהיא חושבת ש"במקום לגנות את אבא שלי, צריך לעזור לו".

נגד השופט ויליאמס נפתחה בעקבות הסרטון חקירת משטרה, והוא הושעה מתפקידו למשך שבועיים. הסרטון הוקרן בכל ערוצי הטלוויזיה המרכזיים בארה"ב, בליווי דיונים של פרשנים - כיצד יש לנהוג בו, מהם הגבולות של הסמכות ההורית וכמה הורים באמת מאבדים שליטה כשהילדים שלהם עושים משהו לא בסדר, כשאיש לא מתעד את זה.

השופט אדמס הודה שהוא אכן זה שמתועד בסרטון, אך אמר שהוא לא רואה בכך שום בעיה. "אמא שלה היתה שם, היא לא נפגעה, וזה היה מזמן", אמר אדמס. "אני לא רוצה להיכנס לזה עכשיו, כי כפי שאתם רואים, הילדה הזאת הפכה את החיים שלי למאוד קשים. לא עשיתי שום דבר לא בסדר, מעבר לאשר לחנך את הבת שלי כשהיא נתפסה גונבת. איבדתי את השליטה, התנצלתי. זה נראה יותר גרוע ממה שזה היה".

הילרי אדמס אמרה שהיא מזועזעת מתגובת אביה, והוסיפה שהוא נהג באלימות כלפיה לעתים תכופות. הולי אדמס, אמה, אמרה בראיון משותף עם הבת שלה ש"זה היה סוד המשפחה במשך שנים, ובעלי היה מכור לזה. חיינו בסביבה של חוסר תפקוד, ובהדרגה זה נעשה גרוע יותר. הייתי שטופת מוח לחלוטין ותחת שליטתו. עזבתי אותו חצי שנה אחרי שהילרי נולדה, והוא שכנע אותי לחזור". היא סיפרה שגם אחרי שנפרדה ממנו, בעלה המשיך להציק לה בשיחות טלפון ומכתבים ולאיים עליה שהוא יקבל חזקה על הבת הצעירה שלהם.

התובע המחוזי ריצ'רד ביאנקי אמר שלשכתו הוצפה בפניות הציבור בעקבות פרסום הסרטון. "זהו יום עצוב, וזה מצער עבור כל האנשים בווידיאו הזה. זה לא מציג את הקהילה שלנו ואת הקהליה המשפטית שלנו באור טוב".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ