קלינטון נגד אובמה: "ביצע החלטות פוליטיות שגויות"

נשיא ארה"ב לשעבר תוקף בספרו החדש את זה הנוכחי. "הוא שגה כשלא העלה את תקרת החוב הלאומי ולא הצליח למנוע את מפלת הדמוקרטים", טען

די-פי-אי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
די-פי-אי

נשיא ארה"ב לשעבר ביל קלינטון תוקף בספרו החדש את הנשיא הנוכחי, ברק אובמה, בעקבות שתי החלטות פוליטיות שגויות שקיבל לטענת הראשון, כך דווח היום (שבת) בוושינגטון פוסט, שלידיו הגיע עותק מוקדם מהספר, העתיד להתפרסם ביום שלישי.

לפי קלינטון, אובמה שגה כשהחליט לא להעלות את תקרת החוב הלאומי בשנתיים הראשונות לכהונתו, כשמהפלגה הדמוקרטית עוד שלטה בשני בתי הקונגרס. כזכור, בבחירות אמצע הקדנציה, ב-2010, איבדו הדמוקרטים את הרוב שהיה להם בבית הנבחרים. עקב כך, סוגיית העלאת תקרת החוב הלאומי הפכה לבעיה פוליטית קשה עבור אובמה והדמוקרטים. לבסוף, לאחר קרבות פוליטיים מתישים, אישר בית הנבחרים את ההעלאה.

הביקורת השנייה שקלינטון מפנה כלפי אובמה, היא שהאחרון לא הצליח לתכנן מסר לאומי יעיל בזמן בחירות אמצע הקדנציה, מסר שיצליח למנוע את מפלת הדמוקרטים.

    ספרו החדש של קלינטון, שנקרא "חזרה לעבודה: למה אנחנו צריכים ממשלה חכמה בשביל כלכלה חזקה", יתפרסם ביום שלישי. למרות הביקורת על אובמה והמפלגה הדמוקרטית, רוב הספר תוקף בחריפות את המפלגה הרפובליקנית ובכיריה. כידוע, אשתו של קלינטון, הילארי, היא שרת החוץ בממשל אובמה.

    תגובות

    הזינו שם שיוצג באתר
    משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ