צבא ברזיל הודיע שנמצאו שתי גופות ראשונות של הרוגי התרסקות מטוס "אייר פראנס"

דובר צבא ברזיל מסר כי הגופות נמצאו כ-640 קילומטר משרשרת איים הסמוכה לחוף הצפוני של המדינה. בנוסף נמצאה מזוודה של אחד הנוסעים

סוכנויות הידיעות
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
סוכנויות הידיעות

צוותי החיפושים בברזיל מצאו שתי גופות ראשונות של הרוגי התרסקות מטוס "אייר פראנס" בתחילת השבוע.

הגופות נמצאו כ-640 קילומטר צפונית מזרחית לאיי פרננדו דה נורונחה, שליד החוף הצפוני של ברזיל. דובר של חיל האוויר הברזילאי, קולונל ז'ורז' אמראל, אמר שלצד הגופות נמצאה מזוודה שהכילה כרטיס טיסה מהמטוס.

היום הודיעה הסוכנות לתאונות אוויריות בצרפת, החוקרת את נסיבות התאונה, כי חברת התעופה לא החליפה חלקים שיצרנית המטוס, חברת "איירבוס", המליצה להחליפם עוד לפני שהמטוס נעלם.

לדברי ראש הצוות, פול-לואי ארסלניאן, היצרנית התריעה על בעיה במכשירים המותקנים במטוסים מדגם "איירבוס A330", כמו זה שהתרסק ביום ראשון. ארסלניאן אמר כי "אייר פראנס" לא החליפה את המכשיר המכונה "צינור פיטו", המשמש למדידת מהירות. עם זאת, הוא הזהיר כי אין למהר להסיק מסקנות. לדבריו, אין לדעת אם תקלה במכשיר זה היא שגרמה לההתסקות שגבתה את חייהם של 228 בני אדם.

לפי ה"לה מונד" הצרפתי, בשלב זה של חקירת התאונה ברורות שתי עובדות: מהירות המטוס, שנעלם ביום ראשון מעל דרום האוקיינוס האטלנטי, היתה "שגויה", ושרשרת אירועים הובילה להתפרקותו תוך כדי טיסה. כך עולה מהודעות שנשלחו מהמטוס אוטומטית בארבע הדקות האחרונות לטיסתו, בין 23:10 ל-23:14 לפי שעון סאו פאולו. הדברים פורסמו אתמול בעיתונים היוצאים בעיר.

בשעה 23:00 הודיע הטייס שהוא עובר באזור של מערבולות חזקות, בתוך ענני צבר טעונים חשמלית ורוחות עזות. תמונות לוויין מראות שמהירות הרוחות הגיעה ל-160 קמ"ש. הבעיות החלו בשעה 23:10, עם ניתוק הטייס האוטומטי. לא ידוע אם היתה זו יוזמה של צוות המטוס, או פעולה של מערכות הבטיחות. ניתוק כזה אמור להתרחש אוטומטית במקרה שמחשבי המטוס מאתרים תקלה חמורה.

באותה דקה התקבלה הודעה נוספת, לפיה ה"fly by wire", מערכת בקרי הטיסה החשמליים המפעילים את המאזנות והמדפים, עברה ל"מצב חלופי". בשעה 23:12 התקבלו שתי הודעות נוספות, על קריסת שני מכשירים המספקים נתונים בסיסיים על גובה הטיסה, מהירותה וכיוונה. בשעה 23:13 התקבלו הודעות המצביעות על תקלות חשמליות במחשב המרכזי ובמחשב המשני של המטוס. ההודעה האחרונה נשלחה בשעה 23:14. ההודעה היתה "מטוס במהירות אנכית": סימן לנפילה פתאומית של לחץ האוויר, היכולה להיות הסיבה להתפרקות המטוס באוויר או תוצאה שלו.

תגיות:

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ