סוכנויות הידיעות

המורדים הטמילים בסרי לנקה הודיעו היום (ראשון) כי הם מניחים את נשקם, בתקווה שהממשלה תפסיק את ההתקפות נגדם בצפון המדינה. בהצהרה שפירסם דובר הנמרים הטמילים, נאמר כי אין לקבוצה שום אפשרות להגן על האזרחים המתגוררים באזור, אלא אם יניחו את נשקם. בנוסף, פנה הארגון בקריאה לממשלה לפתוח בשיחות שלום.

"למרות הפניות שלנו לעולם בבקשה להציל אלפי בני אדם מהעימותים שהובילו למוות, שתיקתה של הקהילה הבינלאומית רק עודדה את צבא סרי לנקה להביא את המלחמה לסוף מר. במהלך 24 השעות האחרונות, למעלה מ-3,000 אזרחים שוכבים מתים ברחובות, בעוד 25 אלף נוספים פצועים באורח אנוש ואינם זוכים לטיפול רפואי", נכתב בהצהרה שפירסם הארגון. "הצלת אנשינו הוא צו השעה. כפועל יוצא, הודענו לעולם על כוונתנו להניח את נשקנו, בכדי להציל את אנשינו", הודיע דובר הארגון.

אתמול אמר נשיא סרי לנקה, מהינדה רג'פאקסה, כי ארצו הביסה את הנמרים הטמילים בשדה הקרב ויצאה כשידה על העליונה ממלחמת האזרחים שנמשכה קרוב לרבע מאה. "במבצע הומניטרי חסר תקדים בסיוע הכוחות המזוינים שלנו, ממשלתי הביסה לחלוטין את 'נמרי השחרור של טמיל אילם'", אמר. "אני שב לארץ שנפטרה לחלוטין ממעשיהם הברבריים של הנמרים", אמר בנאום שנשא בירדן.

לראשונה זה עשרות שנים, הצליח אתמול צבא סרי לנקה להשתלט על כל רצועת החוף של האי. הצבא מסר שכוחותיו כיתרו את הנמרים הטמילים במובלעת קטנטנה, ללא אפשרות לברוח מהאי בדרך הים.

אלפי אזרחים נמלטו מהפצצות כבדות של הצבא על אותה מובלעת בגודל 3 קמ"ר, שנמצאה עדיין בשליטת המורדים. דובר צבא סרי לנקה מסר שיותר מ-17,500 אזרחים נמלטו מהאזור מאז יום חמישי. כוחות הממשלה מנהלים זה חודשים מצוד אחר מנהיג הנמרים הטמילים, ולופילאי פראבהאקראן, אולם לא ברור אם הוא וסגניו נותרו באזור המכותר או שהצליחו כבר להימלט מהאי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ