רוסיה: אין פתרון צבאי לבעיית הגרעין האיראני

שרת החוץ האמריקאית לשעבר רייס אמרה מנגד שעל אובמה "לשמור את אופציית התקיפה על השולחן", והוסיפה: "ישראל תדע להגן על עצמה"

שלמה שמיר
ניו יורק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שלמה שמיר
ניו יורק

שרת החוץ האמריקאית לשעבר, קונדוליזה רייס, אמרה כי "הישראלים ידעו להגן על עצמם אם איראן תמצא על סף הרכבת פצצה גרעינית". מנגד אמר שר החוץ הרוסי סרגיי לוורוב, כי "אין פתרון צבאי לבעיה האיראנית, כשם שאין פתרון צבאי לאף בעיה בעולם המודרני".

בראיון לאתר החדשות האמריקאי ניוזמקס, אמרה רייס כי יש להקשיח את העמדה כלפי איראן, ש"נשכה את ידו" של ברק אובמה לאחר שהושטה אליה.

היא אמרה כי "על נשיא ארה"ב להשאיר תמיד את האופצייה של (תקיפה צבאית באיראן) על השולחן". רייס העירה כי "הנשיא בוש תמיד שמר את האופצייה הזו על השולחן", אך לדבריה, "קל יותר לומר זאת מאשר לבצע".

בהתייחסה לאפשרות שישראל תצא לתקיפה באיראן, אמרה: "אין לי כל ספק בכך שהישראלים ידעו להגן על עצמם אם ייראה שהאיראנים עומדים לחצות את סף הפצצה הגרעינית".

מנגד, הזהיר היום שר החוץ הרוסי כי כל תקיפה צבאית נגד איראן תהיה טעות קשה שלה תוצאות בלתי צפויות. רוסיה תמכה בסנקציות שהטילה על איראן מועצת הביטחון של האו"ם, אך מתנגדת בתוקף לכל פעולה צבאית נגד הרפובליקה האיסלאמית.

לוורוב ציין כי העימותים הצבאיים במדינות השכנות לאיראן, עיראק ואפגניסטאן, הביאו לסבל אנושי ולמספר רב של נפגעים. "לא יכול להיות פתרון צבאי לבעיית הגרעין האיראני, כשם שלא יכול להיות פתרון צבאי לאף בעיה בעולם המודרני", אמר.

Read this article in English: Codoleezza Rice:  I have no doubt Israel will defend itself against Iran

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ