ברלוסקוני הצליח להעביר את התקציב, אך איבד את הרוב בפרלמנט האיטלקי

רה"מ שרד את ההצבעה רק משום שמרבית חברי הפרלמנט בחרו להימנע. במקרה של הצבעת אי אמון, הוא לא יוכל לגייס את הרוב הדרוש

סביונה מאנה ורויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סביונה מאנה ורויטרס

ראש ממשלת איטליה סילוויו ברלוסקוני הצליח אמנם לשרוד הערב (שלישי) את הצבעת אי האמון בפרלמנט ברומא, אולם תוצאות ההצבעה לא מבשרות טובות עבורו. הצבעה מכרעת על תקציב המדינה עברה ברוב של 308 חברי פרלמנט, כש-321 חברי פרלמנט בחרו להתנגד באופן שקט - הם ישבו באולם הפרלמנט, אולם נמנעו מהצבעה. ברלוסקוני עצמו עזב את בית הפרלמנט מיד לאחר סיום ההצבעה.

לפי ההערכות, האופוזיציה באיטליה לא רצתה להכשיל את העברת התקציב, על מנת שלא להחריף את המתיחות עם גוש היורו. עם זאת, משמעות הדבר היא כי ברלוסקוני לא יוכל לגייס את הרוב הדרוש בפרלמנט על מנת לשרוד הצעת אי אמון רשמית. באופוזיציה ציינו השבוע כי בכוונתם להעלות הצעה כזו בקרוב.

"זה נגמר", אמר בתגובה ראש האופוזיציה פיירלואיגי' ברסאני, שלמפלגתו, המפלגה הדמוקרטית, יש כיום רוב בסקרים. לפני ההצבעה אמר חבר המפלגה דריו פרנצ'סקיני כי "ברלוסקוני מבלף במאמץ אחרון נואש להציל את עצמו. כבר אין לו רוב בפרלמנט". ברלוסקוני דווקא נשמע משוכנע השבוע ביכולתו להעביר את תקציב המדינה, ואמר כי "יש לנו רוב בפרלמנט. המספרים ודאיים".

ברלוסקוני בפרלמנט, היום. מימינו אומברטו בוסי, שקרא מוקדם יותר להתפטרותוצילום: רויטרס

מוקדם יותר היום קרא ראש מפלגת הליגה הצפונית, אומברטו בוסי, לראש הממשלה לפרוש מתפקידו, ולפנות את מקומו לשר המשפטים לשעבר אנג'לינו אלפאנו.

בימים האחרונים גברו השמועות כי ברלוסקוני צפוי להתפטר, שמועות שהוא חזר והכחיש. אתמול טענו שני עיתונאים המקורבים לראש הממשלה כי הוא צפוי להתפטר בתוך יממה, אולם ראש הממשלה עצמו הכחיש את הדיווחים בדף הפייסבוק שלו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ