ניוז אוף דה וורלד שילם לחוקר שיעקוב אחרי הנסיך וויליאם

החוקר הפרטי מספר כי הצהובון שילם לו כדי לעקוב אחרי פוליטיקאים וסלבריטאים רבים, בהם גם הוריו של כוכב סרטי "הארי פוטר" דניאל רדקליף

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

דרק ווב חוקר פרטי מבריטניה, טוען כי הצהובון "ניוז אוף דה וורלד" שילם לו כדי לעקוב אחרי למעלה מ-90 אנשים, בהם הנסיך וויליאם והוריו של כוכב סרטי "הארי פוטר" דניאל רדקליף במשך שמונה שנים – כך דיווח היום (שלישי) הגארדיאן.

החוקר, שוטר בעברו, סיפר כי החל לעבוד עבור הצהובון זמן קצר לאחר שהקים משרד חקירות פרטי בשנת 2003. "עבדתי עבורם בצורה נרחבת במהלך כל התקופה. אף פעם לא ידעתי מתי יצטרכו אותי. הם התקשרו אליי ביום ובלילה... זה יכול היה להיות בכל מקום במדינה", סיפר ווב לערוץ BBC2.

כאיש משטרה לשעבר, ווב עבד שנים במעקב סמוי וקיבל הכשרה גם מסוכנות הביון הבריטית. הוא מציין כי קיבל פניות מספר כתבים בעיתון, וכי רוב הזמנות העבודה נעשו דרך הטלפון, אבל לפעמים נשלחו אליו תמונות או פרטי כתובת שממנה היה צריך לעבוד. לדבריו, 90% מהאנשים שאחריהם עקב היו סלבריטאים ופוליטיקאים. בשנת 2006 התבקש לעקוב אחרי הנסיך וויליאם בזמן שזה בילה כמה ימים בגלוסטרשייר.

בדומה לגלן מולקייר, הבלש הפרטי השני שעבד עם הצהובון, ווב נהג לשמור תיעוד של עבודתו. "רשמתי מה הם לבשו באותו הזמן, באיזו מכונית הם נסעו, עם מי הם נפגשו, באיזה מקום ובאיזה זמן – הזמנים היו חשובים מאוד". ווב מציין שלאחר מכן נהג "להעביר חלק מזה אל היומן שלי, אבל לא את כל הרשימה. רק את שמות האנשים".

"ניו אוף דה וורלד" נסגר שלושה ימים בלבד לאחר שפרצה שערוריית האזנות הסתר בחודש יולי האחרון. זו היתה אחת מפרשות התקשורת המסעירות ביותר בבריטניה, שהגיעה לשיאה לאחר שנחשף כי חוקרים שעבדו בעבור העיתון פרצו ב-2002 לתא הקולי של הטלפון של נערה שנחטפה ונרצחה, משכו הודעות קוליות בעת שהיא עדיין נחשבה לנעדרת, ואף מחקו חלק מהן.

שער העיתון ניוז אוף דה וורלד

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ