רעש אדמה בטורקיה: לפחות 3 הרוגים ועשרות לכודים

שבועיים אחרי רעידת האדמה שבה נהרגו מאות בני אדם, פקד רעש אדמה נוסף את מזרח המדינה

רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטרס

יותר משבועיים לאחר רעידת האדמה העזה במזרח טורקיה, שגרמה למותם של מאות רבות של בני אדם וליותר מ-1,300 פצועים, פקדה את האזור רעידה נוספת. ברעש האדמה בעוצמה של 5.7 שארע אתמול קרסו לפי דיווחי כלי התקשורת המקומיים 18 בניינים, בהם מלון בן שש קומות. לפי הדיווחים, קיים חשש לחייהם של עשרות בני אדם הלכודים בין הריסות הבניינים שקרסו. עד כה דווח על שלושה בני אדם שנהרגו.

הטלוויזיה הטורקית דיווחה כי רוב הבניינים שקרסו היו מבנים שניזוקו ברעידת האדמה מאוקטובר. בתצלומי הטלוויזיה נראו תושבים וצוותי הצלה רצים לבניינים שנפגעו במטרה למצוא ניצולים. בדיווח אף צויין כי המלון שקרס שימש עיתונאים רבים וצוותי הצלה שנשלחו למחוז ואן בעת רעידת האדמה הקודמת. לפי הדיווח, אדם אחד לפחות חולץ בחיים בין ההריסות.

המרכז הטורקי העוקב אחר רעידות אדמה באזור העריך שמוקד הרעש היה באדרמיט וארע בשעות הערב המאוחרות בסביבות השעה תשע ושלושים. הרשויות בטורקיה הודיעו על שליחה מיידית של צוותי סיוע, זאת לאחר שברעידה העזה באוקטובר, שהיתה בעוצמה של 7.3 בסולם ריכטר נמתחה ביקורת חריפה על ראש הממשלה, רג'פ טייפ ארדואן, שהגיב לאירוע באיחור ולא שלח את הסיוע בזמן.

רבים ביקרו את הממשלה על כך שהיא מזניחה את תושבי המקום, שרבים מהם כורדים. טורקיה סירבה בימים הראשונים לקבל סיוע ממדינות זרות, בהן ישראל, אולם כעבר כמה ימים חזרה בה וביקשה עזרה.

מאז רעידת האדמה באוקטובר פקדו את האזור יותר מ-1,000 רעדי משנה. כיום, רבים מתושבי האזור עדיין מתגוררים באוהלים למרות הקור הרב וחוששים לשוב לבתיהם בגלל רעשי המשנה. ברעידת האדמה לפני שבועיים נהרסו 2,000 מבנים. 3,700 מבנים הוכרזו כמסוכנים ולא ראויים למגורים.

הערים המרכזיות שנפגעו ברעידת האדמה ב-23 באוקטובר, שהורגשה גם בארמניה ואיראן, היו ארג'יש, הסמוכה לגבול עם איראן, ובה מתגוררים 75 אלף בני אדם והעיר ואן.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ