שני הכלכלנים שמתמנים להציל את יוון ואיטליה

לוקאס פפדמוס יתמנה מחר לראשות הממשלה ביוון ואילו מריו מונטי צפוי להחליף את סילוויו ברלוסקוני באיטליה. כך מקוות המדינות לצאת מהמשבר

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים4
הארץ

לוקאס פפדמוס, שכיהן בעבר כסגן נשיא הבנק האירופי, ימונה לראש הממשלה החדש של יוון. מינויו הצפוי, הגיע לאחר שמנהיגי שלוש המפלגות הגדולות ביוון נפגשו והחליטו על הקמת ממשלת אחדות. היוונים מקווים כי המינוי החדש יספק יציבות שתסייע להם לצלוח את המשבר הכלכלי בו שרויה המדינה.

פפדמוס יעמוד בראש ממשלת אחדות זמנית שתיווצר לצורך הבטחת קבלת הסיוע האירופי, ובכדי לאשר חבילת סיוע חדשה בסך 130 מיליארד יורו, שמקורה משותפות של גוש היורו ומקרן המטבע הבינלאומית.

בהודעה רשמית שפרסם משרד הנשיא היווני, הוא הודיע שאישר את המינוי, לאחר שקיבל את המלצותיהם של המנהיגים הפוליטיים הבכירים במדינה. הממשלה החדשה תושבע מחר (שישי) בצהריים לתפקיד.

גם באיטליה מתגבשת ממשלה חדשה. מפלגתו של ברלוסקוני, PDL, אשר התעקשה עד כה לקיים בחירות מוקדמות, נסוגה היום מעמדתה ומסרה כי היא מוכנה לשקול את האפשרות של ממשלה בראשות מונטי.

מריו מונטיצילום: אי–פי

    הנציב האירופי לשעבר, מריו מונטי, מסתמן כמועמד המוביל להחליף את ראש ממשלת איטליה היוצא, סילוויו ברלוסקוני, ולהקים ממשלה חדשה, אשר תשיב את ביטחון המשקיעים באג"ח הממשלתיות של איטליה ותוכיח כי היא מסוגלת להתמודד עם נטל חובותיה. מונטי, דמות מוכרת בעולם, נחשב כבר במשך כמה שבועות למועמד המתאים ביותר לעמוד בראש ממשלת האחדות הלאומית באיטליה, אשר תופקד על יישום הרפורמות ותוכניות הצנע.

    הסנאט האיטלקי צפוי להצביע מחר על התוכנית, אשר כוללת מכירת נכסים והעלאה של גיל הפרישה. בית הנבחרים יצביע על התוכנית יום לאחר מכן, וברגע שתאושר התוכנית יתפטר ברלוסקוני באופן מיידי - כך אמר אנג'לינו אלפנו, מזכ"ל מפלגתו של ראש הממשלה המכהן, בערוץ הטלוויזיה הממשלתי "ראי".

    תגובות

    הזינו שם שיוצג באתר
    משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ