עלייה בתמיכה לישראל בציבור האמריקאי

כך עולה מסקר דעת קהל שקיימה הליגה נגד השמצה. רק 18% מהנשאלים הביעו תמיכה בפלסטינים, ו-63% מאמינים שפניה של ישראל לשלום

שלמה שמיר
ניו יורק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שלמה שמיר
ניו יורק

האהדה לישראל בדעת הקהל האמריקאית איתנה כתמיד, ורוב גדול בקרב האמריקאים רואים בישראל בעלת ברית חשובה לארה"ב. כך עולה מסקר דעת קהל שקיימה הליגה נגד השמצה שהתפרסם היום בניו יורק.

שבוע לאחר שהארגון פירסם סקר שטען כי בשנת 2011 נרשמה עליה במגמות אנטישמיות בקרב האמריקאים, טוען הסקר הנוכחי כי כמחצית מקרב משתתפי הסקר (49%) הביעו אהדתם לישראל - גידול של 5% בהיקף האמריקאים האוהדים את ישראל מסקר דומה שנערך בשנה שעברה.

רק 18% הביעו אהדה לפלסטינים. רוב גורף של 73% גורס כי ישראל יכולה להיחשב בעלת ברית חזקה של ארה"ב, ורוב בשיעור 61% סבור שהיחסים הידידותיים בין שתי המדינות מועילים  לארה"ב. לעומת זאת, הנשאלים היו חלוקים בדעתם (39%-40%) אם ארה"ב צריכה לשתף פעולה עם הדמוקרטיות המתפתחות בארצות ערב, גם אם הדבר יחליש את היחסים האיתנים בין ישראל לארה"ב.

נתניהו בעצרת האו"ם בספטמברצילום: רויטרס

עוד נתון מחמיא לישראל הוא כי 63% מאמינים כי ישראל רצינית בשאיפתה לשלום. לעומתם 37% אינם שותפים להערכה זאת. כ-52% מהנשאלים הביעו דעתם נגד קבלת הפלסטינים כחברה באו"ם וסבורים כי הדרך למדינה פלסטינית היא רק על ידי מו"מ ישיר בין הצדדים.

אברהם פוקסמן, מנכ"ל הליגה, הסביר בשיחה עם "הארץ" כי בארה"ב האמריקאים מפרידים בין רגשותיהם כלפי ישראל והשקפותיהם ביחס למדינה היהודית, לבין התגובות שהם מגלים מול הקהילה היהודית באמריקה. "באירופה אין הפרדה כזאת", אומר פוקסמן. "לכן אין סתירה בין שיעורי האהדה הגדולים לישראל בקרב האמריקאים למגמות האנטישמיות בקרב מיעוט בציבור האמריקאי". לדבריו, נראה כי המיעוט של 15% המחזיק בנטיות אנטישמיות איננו חלק מהרוב האוהד את ישראל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ