מפגינים תומכי אסד תקפו את שגרירויות קטאר וערב הסעודית

בביירות החליפו מפגינים פרו-סוריים את דגל שגרירות קטאר בדגל סורי. מנגד, קוראת האופוזיציה בסוריה לאזרחים להגביר את המאבק ולהסלים את המהפכה

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

אלפי תומכים של הנשיא הסורי בשאר אל אסד, הפגינו אתמול (שבת) בבירה דמשק ומוקדים אחרים ברחבי המדינה, במחאה על החלטת הליגה הערבית להשעות את סוריה. החלטת הליגה הערבית הגיעה לאחר שסוריה לא עמדה בהסכם שאליו הגיעו בנוגע להפסקת האלימות במדינה. אזרחים רבים התאספו באחת מהכיכרות המרכזיות של דמשק וקראו סיסמאות בגנות הליגה הערבית והמדינות אשר תמכו בהחלטה. הקהל המשולהב כיוון את עיקר זעמו כלפי קטאר, הנשיאה המכהנת של הליגה הערבית, וקרא "קטאר את בובה בידיהם של האמריקנים".

נאמניו של אסד, חמושים במקלות ואבנים, תקפו את השגרירות הסעודית בדמשק, הם שברו את הזכוכית של בניין השגרירות והשחיתו ריהוט. ככל הידוע הבניין היה ריק בעת ההתקפה. מפגינים חמושים בסכינים ומקלות תקפו גם את הקונסוליות הצרפתית והטורקית בעיירה לטקיה שבסוריה.

בביירות שבלבנון התאספו כמה מפגינים פרו-סוריים בחזית בניין השגרירות של קטאר, אחדים מהם טיפסו על גג הבניין והחליפו את דגל השגרירות בדגל סורי. 19 מתוך 22 חברות הליגה הערבית הצביעו בעד השעיית סוריה, לבנון ותימן התנגדו ואילו עיראק נמנעה.

מפגינים נגד משטר אסד צילום: אי–פי

מנהיגי האופוזיציה בסוריה שקידמו בברכה את החלטת הליגה הערבית, קראו לאזרחים בסוריה להגביר את המאבק ולהסלים את המהפכה. "עלינו להסלים את המהפכה בכדי להיפטר ממשטר אסד מהר ככל האפשר" אמר בוראן גליאון, ראש המועצה הלאומית הסורית, לטלוויזיה הלבנונית.

לפי דיווחי גורמי אופוזיציה 13 בני אדם נהרגו בשבת במהלך עימותים בין מפגינים לכוחות הביטחון. רוב מקרי המוות אירעו בעיר חומס. בין ההרוגים 9 אנשי כוחות ביטחון סוריים שנהרגו בידי מפגינים חמושים שארבו לאוטובוס עליו נסעו אנשי הביטחון.

על פי הערכות ארגון זכויות האדם של האו"ם, מספר ההרוגים בסוריה עלה ל-3500 מאז תחילת המהומות לפני כשמונה חודשים. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ