רויטרס

כעשרת אלפים רווקים ורווקות נרגשים נאספו בסוף השבוע האחרון  במטרה למצוא את "החצי השני" שלהם, באירוע שידוכים המוני בן יומיים בשנגחאי, שבסין. בני שני המינים נעמדו בשורות ארוכות זה מול זה, ממתינים לשיחות מוקצבות בנות חמש דקות, בתקווה שאולי אחת מהן תפגיש אותם עם אהבת חייהם.

המשתתפים הגיעו לשנגחאי ממחוזות קרובים, חלקם כבר גרושים בעבר, וחלקם, אמיצים יותר, החזיקו שלטים על מנת למשוך את תשומת הלב של בני ובנות המין השני. "רציתי להתאהב מוקדם, אבל זה כבר מאוחר מידי", נכתב על אחד מהם. מארגני האירוע הקצו גם אזור מיוחד לכ-3,000 הורים, שהגיעו לחפש שידוך עבור בניהם ובנותיהם הביישנים יותר.

הסיכוי למצוא שידוך מוצלח באירוע נטו לטובת הבנים. מארגני האירוע דיווחו שעל כל שלושה כרטיסים שנמכרו לנשים, שניים נמכרו לגברים. לפי ה"צ'יינה דיילי", בעשור האחרון חלה עלייה באחוז הנשים הרווקות המבוגרות במדינה, בעוד אחוז הרווקים המבוגרים דווקא הולך ופוחת. מומחים מעריכים שיתכן שנשים משכילות ועצמאיות פשוט מסרבות להתפשר על גברים עם חינוך ורמת חיים פחותה משלהן.

פגישות בליינד דייט בנות חמש דקות, האם ימצאו את אהבת חייהם?צילום: רויטרס

לדברי נשיא אגודת השדכנים של שנחאי שארגנה את האירוע, "אלו ימים בהם נשים הרבה יותר עצמאיות מפעם. בנוסף, הרבה בנות מעדיפות לטפח קריירה על פני נישואין, וכשהן מגיעות לשלב בחיים בו הן מעוניינות להקים משפחה, הן כבר לא צעירות".

עם זאת, בשורות הארוכות של הרווקים בשנגחאי, ניתן היה לשמוע בסוף השבוע גם דעות אחרות. "אם רמת החיים שלך נמוכה משלי, אולם יש בינינו חיבור וכימיה, אני מוכנה לנסות", אמרה זויי טיאנווי, בת 27. "במצב כזה הפערים החברתיים נעלמים. אני מניחה שזה תלוי בעוצמת הרגשות", היא הוסיפה.

רווקות בוחנות את כרטיסי המידע של בני זוג פוטנציאליםצילום: רויטרס

במקביל, גברים במדינה מתחילים לזנוח את התפיסות המסורתיות, שהפכו בעבר נישואים עם אישה ממעמד גבוה משלהם לבלתי מתקבלת על הדעת. עם זאת, קי שונג, שהגיע לאירוע במטרה למצוא בת זוג לבנו הצעיר, לא מרוצה מהשינויים הללו. "אם את אישה עם רמת הכנסה גבוהה מידי, כנראה שנעדיף שלא לשדך אותך לבננו", הוא אמר, והוסיף, "פערים ברמת החינוך עלולים להפוך את התקשורת בין בני זוג לבעייתית. אם שני הצדדים נפגשים כשהם באותה נקודת פתיחה, הם יכולים לפעול ביחד למען הגשמת מטרותיהם בעתיד".

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ