כשבן לאדן בכה

בסרטון שפרסם יורשו של מנהיג אל קאעדה, איימן אל זוואהירי, הוא מספר על דמות האב של בן לאדן. "איש אצילי, עדין, עם רגשות טהורים"

אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אי-פי

אדם רגיש שבכה כשחבריו איבדו את קרובי משפחתם, היה קרוב לילדיו למרות אורח חייו התובעני, וזכר היטב את שמותיהם של 19 הטרוריסטים שביצעו את פיגועי 11.9 – כך מתאר מנהיגה הטרי של אל קאעדה, איימן אל זוואהירי, את אוסאמה בן לאדן בסרטון וידאו שפורסם אתמול (שלישי). אל זוואהירי היה במשך שנים סגנו של בן לאדן, ובמשך כחצי שעה הוא חולק עם הצופים את זכרונותיו מהבוס, שחוסל על ידי האמריקאים לפני חצי שנה.

בסרטון - שפורסם בכמה אתרים ג'יהאדיסטים - מסביר אל זוואהירי שהוא רוצה "להראות את הצד האנושי" של בן לאדן. עם זאת, כנראה שהוא גם מבקש להעלות את הפופולאריות שלו בקרב פעילי הארגון, על ידי הדגשת קרבתו לבן לאדן - שהיה כריזמתי ממנו. מומחים אף טוענים כי רבים מחברי אל קעאדה עזבו את הארגון לאחר שאל זוואהירי התמנה למנהיגו.

"אנשים לא יודעים שהאיש היה עדין, אצילי, אדיב, עם רגשות טהורים, אפילו כשחייו היו קשים", אומר אל זוואהירי בסרטון. "מעולם לא הכרנו אדם כמותו".

דמעות וחיבוקים בטורה בורה

אוסאמה בן לאדןצילום: אי-פי

זוואהירי סיפר עד כמה בן לאדן הוקיר את זכרם של פעילי אל קעאדה שנהרגו בפעולות ג'יהאד. המחבלים שהיו קרובים ביותר לליבו היו – כצפוי - המחבלים שהרגו כמעט 3,000 בני אדם בפיגועי ה-11 בספטמבר. "שייח' בן לאדן התרגש מזכרם של 19 האחים שתקפו את את האליל של תקופתנו, אמריקה, את הפנטגון, המרכז של כוחו הצבאי, ואת ניו יורק, הסמל של כוחו הכלכלי. הוא זכר אותם היטב", כך זוואהירי.

הוא נזכר בפעם אחת בה הוא ובן לאדן נפגשו בטורה בורה שבהרי אפגניסטן, אז בן לאדן כתב תעודות פטירה לכל אחד מהחוטפים, מחשש שהוא ימות "מבלי לזכור את הקדושים המעונים ההרואים". אל זוואהירי נזכר כשכאשר הוא קיבל את החדשות שכמה מבני משפחתו (של זוואהירי) נהרגו, בן לאדן ניגש אליו בדמעות וחיבק אותו.

אל זוואהירי סיפר בהרחבה על יחסיו של בן לאדן עם ילדיו, אמר שהוא הקדיש תשומת לב רבה כדי לחנך אותם כראוי, למרות שנאלץ לעבור ממקום למקום.

בסוף הסרטון נזכר אל זוואהירי באירוע שבו בן לאדן נפרד בבנו, מבלי לדעת אם אי פעם יראה אותו שוב. "הוא אמר לו: בני, אנחנו שומרים על השבועה, להילחם את מלחמתנו הקדושה בדרכו של אללה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ