סוריה: הוקמה "מועצה צבאית זמנית" המפקדת על העריקים

לראשונה מאז החלו המהומות במדינה, מתארגנים החיילים שערקו מהצבא תחת פיקודו של קצין בדרגת קולונל; עוד 11 אזרחים נהרגו בדרעא וחומס

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

שמונה חודשים מפרוץ ההפגנות נגד שלטונו של בשאר אל-אסד, ההתנגדות המזוינת בסוריה מקבלת מסגרת רשמית. קבוצת העריקים שכינתה עצמה "צבא סוריה החופשית" הכריזה היום (רביעי) על הקמת מועצה צבאית זמנית שתפקידה תיאום ופיקוד על פעולות העריקים. על פי הודעה שפרסמה, מדובר במועצה הכוללת תשעה קצינים ובראשם עומד הקולונל ריאד אל-אסעד.

בהודעה נאמר כי משימתה הראשונה של המועצה היא הפלת משטר אסד, הענקת חסות וביטחון לאזרחים הסורים בשמירה על מבני ציבור ופרטיים והדיפת כל מעשה נקמה או פגיעה באזרחים. עוד נמסר בהודעה כי הנהגתו תפעל לחימוש הצבא וארגונו לקראת הפעולות שיביאו להפלת המשטר. חברי המועצה הדגישו כי אינם משתייכים לאף זרם פוליטי או דתי.

בהודעת "צבא סוריה החופשית" לא היתה כל התייחסות לתקיפת בסיס המודיעין של חיל האוויר הסורי בפאתי דמשק לפנות בוקר. מדובר בהתקפה הישירה הראשונה על מתקן צבאי סורי מאז פרוץ המהומות בחודש מארס.

לפי דיווח פעילי זכויות אדם במדינה, חברי "צבא סוריה החופשית" ירו טילי כתף והשתמשו במכונות ירייה לעבר מבני בסיס המודיעין של חיל האוויר הסורי בצפון דמשק. הצבא הסורי הזניק מסוקים שירו לעבר התוקפים.

בתוך כך, אנשי כוחות הביטחון הנאמנים לנשיא אסד הרגו 11 אזרחים בערים דרעא וחומס.
בליגה הערבית יתכנסו היום להמשך דיונים בעניין הסורי ושרי החוץ הערבים יתכסנו ברבאט בירת מרוקו, להמשיך לדון בהקפאת חברותה בליגה. משרד החוץ בדמשק הודיע הבוקר שסוריה מחרימה את הכינוס.

הכיסא הריק של סוריה, במהלך כנס שרי החוץ הערביםצילום: אי-אף-פי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ