חברת התעופה פשטה רגל, הנוסעים שילמו על הדלק

נוסעי הטיסה של חברת קומטל אייר מהודו לבריטניה לא תיארו בחלומותיהם הגרועים ביותר כי יאלצו לשלם במזומן על תדלוק המטוס בעצירת הביניים

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

180 נוסעים שעלו על טיסת הצ'רטר של חברת קומטל אייר מאמריטסאר בהודו לברמינגהם בבריטניה, לא חשבו שמלבד כרטיס הטיסה, עליו שילמו 800 דולר, הם יאלצו לשלם גם עבור הדלק - בנחיתת הביניים שביצע המטוס בווינה.

הנוסעים, שיצאו לדרכם ביום שלישי, עצרו בבירת אוסטריה, זמן קצר לאחר שחברת התעופה המקומית, שרק פתחה את קו הודו-בריטניה לאחרונה, התרוששה, בעוד המטוס באוויר. הנוסעים הזועמים, שנתקעו בבירת אוסטריה חסרי אונים ישבו על המסלול שש שעות לפני שהסכימו לתחינות הצוות להתפנות. כשהגיעו לטרמינל, הם נגשו למכשיר הכספומט ומשכו מספיק כסף, 31,500 דולר, כדי לתדלק את הטיסה להחזירה לאוויר.

חלק מהנוסעים סיפרו לעיתון "הברמינגהם מייל" כי הם "אולצו לשלם כופר", למרות שכבר שילמו על הכרטיסים. כעסם של הנוסעים היה כה גדול, עד שמשטרת אוסטריה נקראה להשליט סדר במטוס.

נוסע אנגלי שהיה בהודו שלושה שבועות אמר ל"טלגרף" כי "אף אחד לא אמר לנו כלום. הם רצו את כל הכסף במזומן. כולם זעמו, לכן ישבנו על המסלול. בזבזנו יותר משש שעות בווינה".

חברת התעופה עדיין לא הגיבה על התקרית, למרות שבאתר החברה עדיין מוצע לנוסעים "קסם אוסטרי", אם ישתמשו בשירותיה. למרות שלא ברור עדיין מה קרה לחברה, נראה כי ליתר הנוסעים שננטשו על החברה, בטרם הספיקו לעלות על טיסה, יהיה קשה לשוב הביתה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ