שלמה שמיר
ניו יורק

יהודים ומוסלמים ברחבי העולם יקיימו בסוף השבוע אירועים משותפים בבתי כנסת ובמסגדים ברחבי העולם, במסגרת פרויקט בשם "סוף שבוע של תאומות" (Weekend of twinning). המיזם יצא לדרך לראשונה לפני ארבע שנים.

השנה התרחב הפרוייקט גם לארצות נוספות. בסוף השבוע יתקיימו 125 אירועים שאורגנו במשותף על ידי 250 מוסדות יהודים ומוסלמים ב-26 מדינות, חלקן הגדול באירופה. בישראל יתקיימו מספר אירועים משותפים בירושלים וסביבותיה.

תוכנית האירועים, שאותם ינחו רבנים ואימאמים, כוללת שיעורים בתורה ובקוראן, הרצאות בנושאים הנוגעים ליהדות ולאיסלם וסימפוזיונים בהשתתפות אישי ציבור בני שתי הדתות.
בבוסטון, ניו ג'רזי, וושינגטון וטורונטו יחלקו פעילים קהילתיים יהודים ומוסלמים במשותף מצרכי מזון לנזקקים.

הפרוייקט "סוף שבוע של תאומות" התחיל ביוזמת "הקרן להבנה אתנית" - ארגון שנוסד למטרת קידום שיתוף פעולה בין יהודים לשחורים, שבשנים האחרונות מפעיל מאמץ בפעולות לקירוב וקידום דו-שיח והבנה בין יהודים ומוסלמים.

מארק שניאור, רב אורתודוקסי בניו יורק שעומד בראש הקרן, אמר ל"הארץ" כי "אנו גאים להציג את ההיקף חסר התקדים של ההתכנסויות המשותפות ליהודים ומוסלמים". שניאור, המכהן אף כסגן נשיא של הקונגרס היהודי העולמי, הוסיף כי "האירועים המשותפים ליהודים ומוסלמים הם הוכחה כי לשתי הקהילות לא רק אמונה משותפת אלא יעוד משותף".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ