מצרים: שני הרוגים ו- 670 פצועים בעימותים בין המשטרה למפגינים

עדי ראייה סיפרו כי האלימות בכיכר תחריר החלה כאשר כוח של המשטרה ניסה לפנות בכוח מפגינים שניסו להקים אוהל מחאה במהלך הלילה

לוגו אי-פי
אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
לוגו אי-פי
אי-פי

כוחות משטרה מצריים התעמתו היום (שבת) עם מפגינים בכיכר תחריר תוך שימוש בגז מדמיע וכדורי גומי. המפגינים מצידם הגיבו ביידוי אבנים והציתו ניידת משוריינת. על פי כמה דיווחים שני בני אדם נהרגו ולפחות 670 נפצעו.

התמונות מכיכר תחריר של מפגינים מתעמתים עם כוחות משטרה, הזכירו מחזות דומים מחודש פברואר השנה, שהביאו בסופן להדחתו של הנשיא לשעבר חוסני מובארק. האירועים האלימים מתרחשים תשעה ימים בלבד לפני הבחירות החופשיות הראשונות לאחר עידן מובארק.

עדי ראייה סיפרו כי האלימות פרצה כאשר כוח של המשטרה המתמחה בפיזור הפגנות, פירק אוהל מחאה שהוקם במטרה להנציח את המפגינים שנהרגו בהפיכה. הכוח ניסה לפנות בכוח כ-200 מפגינים שהתמקמו בכיכר במהלך הלילה במטרה להתחיל ישיבה ממושכת במקום.

"אלימות מעודדת אלימות" אמר סאהר עבד מוחסן, מהנדס שהצטרף למפגינים לאחר שהודעה על כך התפרסמה בטוויטר ועודדה אנשים לצאת לכיכר תחריר. המשטרה השתמשה בכוח רב ואמצעים לפיזור הפגנות על מנת להבריח את המפגינים בכיכר לרחובות צדדיים של העיר.

מעורבות המשטרה בפיזור ההפגנה היום הייתה חריגה, שכן מאז פרוץ המהומות בחודש פברואר, הצבא הוא הגורם שהיה אחראי לשמירה על הסדר והביטחון במדינה. נוכחות צבאית לא נרשמה היום בכלל באזור הכיכר בעת העימותים.

1 מתוך 6 |
שוטרים בניידת משורינת מתעמתים עם המפגינים בכיכר תחריר
2 מתוך 6 |
המשטרה מפנה מפגין בכוח בכיכר תחריר


תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ