כדי למנוע דיווח על "האביב הערבי": צ' קוריאה אסרה על אזרחיה לשוב מלוב

המשטר שומר על איפול תקשורתי בכל הנוגע למחאות במזרח התיכון, מחשש שהם יזלגו גם למדינתו. באחרונה נאסר על 200 צפון קוריאנים לשוב הביתה

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

"האינדיפנדנט" פרסם כי צפון קוריאה אסרה באחרונה על 200 מאזרחיה הנמצאים בלוב לחזור לביתם, בעקבות החשש שהם "ייבאו" את המחאה שהפילה את מועמר קדאפי. לפי התקשורת בדרום קוריאה, מאות אזרחים צפון קוריאנים נוספים המתגוררים ברחבי המזרח התיכון, כולל פועלי בניין ואחיות, קיבלו הודעה להישאר באזור ולא לחזור למולדתם. 

מטרת הצעדים האחרונים של פיונגיאנג היא לשמור את דבר המחאות בעולם הערבי הרחק מתודעת אזרחיה. סוכנות הידיעות הדרום קוריאנית "יוהאפ" דיווחה השבוע כי צפון קוריאה שמרה על איפול תקשורתי בכל הנוגע למהומות בעולם הערבי, מחשש שאזרחיה יקבלו השראה. בנוסף, היא אינה מכירה בלגיטימיות של ממשלת הזמנית בלוב. עיתון דרום קוריאני אף דיווח כי פחות מאחוז אחד מתושבי צפון קוריאה שמע על האביב הערבי.

"יונהאפ" דיווחה כי ההוראה להישאר בלוב נמסרה לאזרחיה במכתב שהועבר לשגרירות צפון קוריאה במדינה. פיונגיאנג הורתה לאזרחיה "לעקוב אחר צעדיה של הממשלה הלובית".

קים זונג איל, מימין. מפחד שהמחאה תתפשט גם לארצוצילום: רויטרס

משטרו של קים ז'ונג איל חיזק לאחרונה את שליטתו בטלפונים הסלולריים, במחשבים ובתרבות זרה, שזלגה בשנים האחרונות לתוך המדינה מדרום קוריאה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ